Nečas ukázal pěst a v TOP 09 se prý začíná něco hodně kazit...

21.08.2012 4:45 | Zprávy
autor: Radim Panenka

POLITOLOGOVÉ Vnitrostranické tahanice v ODS o zvyšování daní stejně dopadnou tak, že zákon bude schválen a DPH se příští rok zvedne o procento. Oslovení politologové si jinou možnost příliš představit nedovedou. Problém však prý začíná mít TOP 09, ač si to její předseda nemyslí.

Nečas ukázal pěst a v TOP 09 se prý začíná něco hodně kazit...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Nečas s Miroslavem Kalouskem

Senát ze stolu smetl vládní návrh na další zvýšení daní. Sněmovnu proto v září čeká opakované hlasování, kdy se Nečasův kabinet bude snažit senátory přehlasovat. Jistého však zatím nemá nic, několika poslancům ODS, kteří návrh odmítají podpořit, nepřímo vyjádřil podporu prezident republiky, když další zvyšování daní v současné situaci odmítl.

Premiér Nečas ale pohrozil, že může s návrhem na zvýšení daní spojit i otázku důvěry vlády. „Já myslím, že premiér Nečas vyvíjí nátlak na ty členy klubu, kteří jsou proti tomu návrhu, protože ono mu vlastně nic jiného nezbývá. Nemá pro ně žádný jiný argument a upozorňuje je na to, že by vláda také mohla skončit a dokonce by mohly být vypsány i předčasné volby. Je to takový nátlak na měkkou opozici uvnitř ODS,“ řekl ParlamentnímListům.cz politolog Zdeněk Zbořil.

Rebelové dávají najevo, že mohou položit vládu

Aby ti kritici ruku proti skutečně zvedli, musela by podle Zbořila nastat nějaká mimořádná situace. „Význam v tom, že proti tomu slovně protestují, má i to, že na sebe chtějí upozornit, protože o nich třeba už dlouho nebylo slyšet a nejsou spojováni s vládní politikou, třeba Petr Tluchoř. I ti, kteří to kritizovali při prvním jednání ve sněmovně, se nakonec proti tomu nepostavili. Myslím, že by to třeba mohli kritizovat někteří i za tu cenu, že by opustili ODS, ale rozhodně by nepoložili vládu,“ míní politolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…