Novinář HN má strach: Jen aby z aféry Nagyová nemělo radost Rusko

17.06.2013 8:44 | Zprávy

Ukazuje se, že očista od korupce je rizikový proces. Abychom, vedeni těmi nejlepšími úmysly, neskončili v pekle ještě horším, než je dnešní úplatkářský očistec, varuje komentátor Hospodářských novin Petr Kamberský. A upozorňuje na nebezpečí ruského vlivu.

Novinář HN má strach: Jen aby z aféry Nagyová nemělo radost Rusko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah - ilustrační foto

"Na ruské ambasádě se dnes bude velkolepě slavit. Dva klíčoví, prozápadní generálové a šéfové vojenské kontrarozvědky jsou sestřeleni. Vláda obezřetná k ruským zájmům padá. Klíčová místa obsadí lidé blízcí jak proruskému prezidentovi Miloši Zemanovi, tak jeho proruskému předchůdci Václavu Klausovi," varuje Kamberský.

Bezpečnostní aspekt celé operace podle komentátora zatím zůstává téměř opomíjený, stejně jako základní otázka "Kdo ohlídá hlídače?". Ačkoli formálně je vše v pořádku, fakticky už tomu tak prý není. "Naše společnost je natolik (a dodejme - oprávněně) znechucená korupcí, že přestává být kritická ke sporným krokům policie, státního zastupitelství či dokonce soudů," upozorňuje redaktor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…