Profesorka Dvořáková: Klaus bere amnestii na sebe, protože ho nelze trestat

06.05.2013 7:53

Profesorka politologie Vladimíra Dvořáková se v komentáři pro deník Blesk zamýšlí nad pokračováním novoroční amnestie bývalého prezidenta Václava Klause. Kromě toho, že už samotný vznik amnestie je podivný, je podle ní možné, že exprezident vzal její autorství na sebe z toho důvodu, že má doživotní imunitu.

Profesorka Dvořáková: Klaus bere amnestii na sebe, protože ho nelze trestat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková
reklama

Už samotný vznik amnestie označuje Dvořáková za podivný, protože do procesu její tvorby nikdo neviděl. "V demokratických zemích víte, kdo ji připravoval, konzultuje se s ministerstvem spravedlnosti, ve vládě, má to prostě transparentní průběh. V našem případě je průběh nejasný, já bych řekla i v rozporu se základními ústavními principy," píše politoložka.

Prezident nemůže být stíhán

"A to, že autorství vzal prezident na sebe, si vysvětluji tak, že ze všech jmen 'podezřelých' z autorství má pouze prezident doživotní imunitu," pokračuje Dvořáková.

Pokud by se podle profesorky dokázalo, že v souvislosti s amnestií došlo ke korupčnímu chování a některé její články byly přizpůsobeny na míru tak, aby se vztahovaly na konkrétní případy, jedině exprezident Klaus nemůže být stíhán. "Jeho úředníci by vyšetřováni a stíháni být mohli," spekuluje Dvořáková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…