Ty bílá p*čo, nadávají Romové rasisticky zaměstnankyni úřadu

16.02.2012 10:48

Deník.cz informoval, že již delší dobu čelí sociální pracovnice Městského úřadu v Králově Dvoře vulgárním nadávkám a urážkám s rasistickým podtextem ze strany příslušníků nepřizpůsobivé romské menšiny.

Ty bílá p*čo, nadávají Romové rasisticky zaměstnankyni úřadu
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Romové ve Varnsdorfu
reklama

Nadávkami typu „ty bílá píčo“ ji při pravidelných návštěvách bytů, které městský úřad pronajal sociálně nepřizpůsobivým, slovně napadají někteří z nich. Situace podle Deníku.cz vygradovala o uplynulém víkendu, kdy někdo tyto sprosté urážky nastříkal barvami na zdi uvnitř domu i se jménem sociální pracovnice.

Neplatící rasisté

Starosta Králova Dvora Petr Vychodil je jednáním nepřizpůsobivých Romů otřesen. „Nejedná se o ojedinělý případ, ale tento je s nádechem rasistického podtextu a urážkou sociální pracovnice městského úřadu. To nemá obdoby,“ uvedl pro Deník.cz k incidentu Petr Vychodil.

V bytech patřících městu ve zmíněném domě žijí sociálně slabé rodiny, které zde platí velmi nízký nájem. „Přesto některé rodiny nájem neplatí a městu stále dluží peníze. V této době projednáváme s právní kanceláří vystěhování tří rodin, a to z důvodu ukončení smlouvy nebo permanentního neplacení nájemného,“ informoval starosta Králova Dvora s tím, že bude žádat důkladné vyšetření incidentu a případně i ukončení nájemních smluv podle zákona.

„Sociální pracovnice města je velmi otrlá paní, ale i přesto jsem rozhodl, že do domu, kde nepřizpůsobiví občané bydlí, nebude po těchto nepříjemných událostech chodit na návštěvy sama. Kdykoli tam půjde, bude mít s sebou kvůli bezpečnosti mužský doprovod,“ řekl starosta Králova Dvora Vychodil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…