Zbořil: Politici se při povodních předvádějí, Zeman si zachoval rozum

05.06.2013 12:48

Politologové oslovení serverem Týden.cz se nemohou shodnout v hodnocení vystoupení prezidenta Miloše Zeman k povodním. Zatímco Rudolf Kučera znechuceně konstatoval, že pasivita a dokonce výsměch těm, kteří se snaží něco udělat, není vhodným chováním prezidenta, Zdeněk Zbořil si myslí, že střídmá reakce byla lepší než teatrální předvádění, které při povodních již od roku 2002 tradičně předvádějí čeští politici.

Zbořil: Politici se při povodních předvádějí, Zeman si zachoval rozum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Takhle se nechová prezident,“ zhodnotil Zemanovo vystoupení politolog Rudolf Kučera. „Všude na světě se státníci jezdí podívat na situaci, aby ji zhodnotili a věděli, co by mohli eventuálně sami dělat. To je normální,“ říká s tím, že to není žádné plané gesto. Český prezident však nic takového neudělal a ještě se těm, kteří to dělali, posmíval na tiskové konferenci.

Zeman na pondělním brífinku poznamenal, že nepovažuje za produktivní létat nad postiženými územími v helikoptéře, jak to činil premiér Petr Nečas.

Politolog Zdeněk Zbořil si však myslí, že od prezidenta se ani více čekat nemělo. „Zdá se mi, že neustále probíhá soutěž mezi politickými představiteli, kdo se ukáže víc na veřejnosti, když se stane neštěstí,“ poznamenal politolog. Něco podobného jsme prý mohli vidět už v roce 2002.

Ve světě je podle něj běžné naopak umírněné vystupování a v tomto smyslu Zeman vystoupil velmi rozumně. „Americký prezident pronese vždy na veřejnosti jednu větu. Garantuje tak lidem, že stát se o ně postará. Zeman vystoupil na odpovídající úrovni,“ uzavřel Zbořil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…