Doučovací letní kempy s policií navštívily také děti postižené tornádem

24.07.2021 17:03

Ostravští preventisté v červencovém měsíci navštívili vybrané doučovací Letní kempy v rámci snižování negativních dopadů pandemie. První letní kemp se konal v Ostravě Proskovicích, za účasti přibližně 35 dětí. Děti se zapojily do besedy na téma bezpečí v dopravě, vlastní bezpečí, aktivně odpovídaly na otázky a besedu doplnily vlastními příběhy. O průběhu informovala Martina Jablońská z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Doučovací letní kempy s policií navštívily také děti postižené tornádem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policistky na koních, ilustrační foto

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17944 lidí
Druhý letní kemp proběhl v T – centru Krokodýl v Ostravě Dubině, kterého se zúčastnilo přibližně 75 dětí, mezi nimiž byly i děti z tornádem zasažených oblastí. Celá akce započala krátkou besedou na téma vlastní bezpečí a také rizikové chování na sociálních sítích.

Následně proběhlo několik soutěží, které do celé akce vnesly napětí, zábavu a správnou soutěživou náladu. Všichni účastnici kempu obdrželi preventivní materiály v podobě pexes, omalovánek a dalších zajímavých preventivních pomůcek.

Krom jiného také policie ve spolupráci s Českou bankovní asociací a společnosti ESET dala vzniknout nové osvětové kampani zaměřené na ochranu finančních produktů a finančních prostředků obyvatel, klientům bankovních institucí a dále jako reakci na nové formy podvodného jednání.

Identicky byla veřejnost informována na Ostravsku. Letáky s informacemi preventisté distribuovali do bankovních domů. Klíčovou roli sehrála součinnost s centrální pobočkou Knihovna města Ostravy, díky spolupráci byly letáky poskytnuty do dalších poboček knihovny na území města Ostravy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

4:44 Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

Řekněme, že jde o dobře informovaného čtenáře. Takových není mnoho. Tento se podepsal jako A. Do red…