Kubice vrátil Lessymu jeho návrh na uspořádní krajských ředitelství

10.04.2012 17:22

Ministr vnitra Jan Kubice vrátil policejnímu prezidentovi Petru Lessymu k přepracování jeho návrh vzorové organizační struktury krajských ředitelství policie. Podle odborníků z ministerstva vnitra, s jejichž závěry se Kubice ztotožnil, z návrhu nelze zjistit některé základní parametry, a proto ho nelze považovat za vzorovou systemizaci. Sdělila to mluvčí ministerstva vnitra Denisa Čermáková. Podle Lessyho byl návrh zpracován podle požadavků vnitra.

Kubice vrátil Lessymu jeho návrh na uspořádní krajských ředitelství
Foto: rep
Popisek: Ministr Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy
reklama

Podle ministerstva z návrhu nelze především zjistit rozsah finančních prostředků, které jsou určeny na platy policistů. "Návrh tak postrádá důležité informace jako například základní tarif, služební hodnost, stupeň vzdělání apod.," uvedli úředníci. Podle nich materiál nezohledňuje ani rozdíly ve velikosti jednotlivých policejních ředitelství.

Kubice vrací návrh Lessymu. Ten se brání: Je podle požadavků vnitra

"Vzorová organizační struktura byla zpracována tak, jak se zpracovává už od roku 2007 podle požadavků ministerstva vnitra. Právě mě to překvapuje, protože v naprosto identické podobě to bylo schváleno před třemi týdny krajskému ředitelství Jihomoravského kraje," řekl ČTK Lessy. Uvedl také, že má listinné důkazy na to, že vše bylo zpracováno podle pokynů ministerstva.

Podle zákona o služebním poměru se systemizací rozumí "stanovení počtu služebních míst včetně počtu míst příslušníků zařazených v zálohách a objemu prostředků stanovených státním rozpočtem na příslušný rok na jejich služební příjmy," uvedlo ministerstvo. Odborníci se tak shodli na tom, že Lessyho návrh lze považovat pouze za podklad pro budoucí materiál.

Návrh nové struktury policejních ředitelství podle zákona připravuje policejní prezident, schvaluje jej ministr vnitra. Kromě vzorové organizační struktury krajských ředitelství by měl Lessy připravit i návrh systemizace celorepublikových útvarů. Jejich výsledkem by mělo být neobsazování některých míst po odchodu policistů a podpora policistů v terénu.

Neshody mezi Kubicem a Lessym se opakovaně objevily i v minulosti. V prosinci minulého roku vyzval ministr vnitra policejního prezidenta k rezignaci. Přeli se například o to, zda zrušit pozici Lessyho náměstka pro strategie. Kritiku od Kubiceho slyšel Lessy i v listopadu kvůli jeho reakci na návrhy ministerské komise na personální a systémové změny u policie. Ministr tehdy jeho přístup označil za nekonstruktivní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Případ ukradených obrazů Picassa. Praha, 1992. Policisté dodnes vzpomínají na poklad v koupelně recidivisty

10:38 Případ ukradených obrazů Picassa. Praha, 1992. Policisté dodnes vzpomínají na poklad v koupelně recidivisty

DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY ROBERTA ŠLACHTY Na přelomu osmdesátých a devadesátých let získal T., kt…