Langer se přihlásil. Ví více o sporu Kubiceho s Lessym

04.12.2011 21:48 | Zprávy
autor: Pavel Kozdera

Zda se policejní prezident Petr Lessy v pondělí rozhodne na výzvu ministra vnitra Jana Kubiceho rezignovat či setrvá ve funkci, ví jen on sám. Objevily se ale spekulace, že za snahou jediného bezpartijního ministra vlády ČR stojí někdo jiný.

Langer se přihlásil. Ví více o sporu Kubiceho s Lessym
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
Když loni touto dobou ohlásil tehdejší ministr vnitra RadeK John (VV), že hodlá vyměnit policejního prezidenta Oldřicha Martinů, začal do mediální hry okamžitě vstupovat poradce premiéra pro otázky bezpečnosti Ivan Langer (ODS) a otevřeně kritizoval Johnovo tažení. Dnes se Langer naproti tomu drží stranou jakýchkoli komentářů. Redakci ParlamentníchListů.cz však přes svůj „rádiový klid" poslal SMS, která mezi řádky pozornému čtenáři leccos prozradí.

„O sporu mezi Kubicem a Lessym vím dost, ale nechci se k němu veřejně vyjadřovat," odpověděl Langer. Následovala druhá, popichující SMS ze strany redakce s dotazem: „Zlí jazykové tvrdí, že snaha o výměnu je vaše dílo ,"... „Proč zlí?" odpověděl Langer se smajlíkem.

Lessy na rozdíl od svého předchůdce ale nemá podporu premiéra, jaké se těšil Martinů. Stojí za ním jen Věci veřejné a opozice.

ODS versus VV 2:2

Otázkou cti respektive klínem mezi vnitrem a prezidiem se mimo jiné staly posty náměstků. Petr Lessy si s sebou přivedl ekonomického náměstka Slavomíra Bella a strategického náměstka Pavla Osvalda, který seděl v poradní komisi pro výběr policejního prezidenta a dopomohl Lessymu ke zvolení. Vnitro ve své systemizační zprávě navrhlo prvního z nich zcivilnit, tedy vyvázat ze služebního poměru, a druhého dokonce v rámci úspor úplně zrušit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…