Lessy pod obrovským tlakem. Je to nahrané, brání se

29.12.2011 6:25 | Zprávy
autor: Pavel Kozdera

Zdá se, že ať policejní prezident Petr Lessy udělá cokoli, sklidí za to kritiku. Ať už ze strany ministra vnitra Jana Kubiceho, který jej před časem vyzval dokonce k rezignaci, nebo nyní nově ze strany některých krajských policejních ředitelů, kteří ovšem prezentovali své poznámky do médií anonymně.

Lessy pod obrovským tlakem. Je to nahrané, brání se
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy

Na veledůležité poradě nejvyšších policejních špiček představil Petr Lessy na Kubiceho pokyn druhou variantu restrukturalizace policejního prezidia, která má přinést úspory pro příští rok. V ní se počítá se vznikem funkce náměstka pro základní činnosti, který by měl na starosti uniformovanou, pořádkovou i dopravní policii, ale rovněž celostátní útvary jako třeba ÚOOZ a ÚOKFK.

A náměstka pro speciální policejní činnosti. Ten by pak měl pod sebou zbývající útvary jako útvar zvláštních a speciálních činností, kriminalistický ústav, informatiku, atd. Obdobně měla být podle původní dohody Lessyho s Kubicem organizována i jednotlivá krajská policejní ředitelství.

Na poslední poradě

„Na poslední poradě jsme se dohodli na vzorové organizační struktuře kraje, která reaguje na zeštíhlování organizace a ruší některé posty, které nechceme v budoucnosti držet při napjatých rozpočtech. Na tom jsme se dohodli v odpoledních hodinách v pondělí 19.12.2011. V dopoledních hodinách téhož dne naši poradu navštívil pan ministr vnitra, jeho tři náměstci, ředitel kanceláře, ředitel tiskového odboru, ombudsmanka Policie ČR a asistentka pana ministra. Mimo jiné se pan ministr zajímal o představenou organizační strukturu Policejního prezidia, která byla jím akceptována dne 5.12.2011,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz policejní prezident Petr Lessy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…