Středočeský kraj zlepší podmínky práce pro policisty

27.11.2021 7:53 dop.

Rada Středočeského kraje schválila uzavření Memoranda o spolupráci s Policií ČR - Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje. Jeho cílem je zlepšení podmínek při zajišťování bezpečnosti v kraji. Prioritou je vyřešení vybavenosti a zázemí pro zefektivnění výkonu služby pořádkové policie, zásahové jednotky a dopravní policie Středočeského kraje.

Středočeský kraj zlepší podmínky práce pro policisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Středočeská vláda podepsala koaliční smlouvu. Kvůli epidemii koronaviru k podpisu došlo pod širým nebem

„Chceme více policistů v ulicích a chceme, aby měli odpovídající vybavení a neodcházeli z kraje jen proto, že se jim nedostává podpory,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.
 
 
S ohledem na zvyšující se požadavky na kvalitu profesní připravenosti bezpečnostních složek, deklarují účastníci memoranda společný cíl.
 

Anketa

Líbil se vám proslov Karla Janečka na Českém slavíkovi?

61%
28%
hlasovalo: 33553 lidí
Tím je spolupráce na zvyšování nadstandardu ve výcviku policejních složek a v základní přípravě a řešení problému moderního materiálně-technického dovybavení a zázemí, s kvalitním technologickým vybavením pro zefektivnění výkonu služby pořádkové policie, zásahové jednotky a dopravní policie Středočeského kraje.
 
„Kromě toho budeme společně hledat jakékoliv další cesty, kterými bychom zajistili pokles trestné činnosti. Ostatně memorandum je jen jedním z kroků, které přitom podnikáme,“ dodává hejtmanka Pecková.
 
Již dříve zastupitelstvo schválilo finanční dar Policii ČR ve výši 4 miliony korun, které mají pomoci policii s pořízením bezpilotních dronů a zaměřovací a zpracovatelské techniky, kterou využije dopravní policie při ohledání míst dopravních nehod nebo při pátrání.
 
Středočeský kraj se na základě memoranda také zavazuje pro naplnění sjednané spolupráce každý rok formou finančního daru podporovat rozpočet Policie ČR, Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, a to ve výši schválené zastupitelstvem kraje. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kultovní kniha popisující atentát na Heydricha po 80 letech v revidovaném vydání

14:23 Kultovní kniha popisující atentát na Heydricha po 80 letech v revidovaném vydání

Smrt boha smrti předkládá příběh plný odvahy a sebeobětování, ale také zrady a kruté pomsty. Její au…