Takhle šikanovat šéfpolicistu Lessyho. Ve sněmovně ho vyhodili za dveře

23.11.2011 17:08 | Zprávy

Policejní prezident Petr Lessy byl vykázán z jednání sněmovního podvýboru pro reformu policie, které se uskutečnilo v úterý minulého týdne. Za nezvaného hosta jej označila předsedkyně podvýboru Jana Černochová (ODS) a nedovolila mu účastnit se důležitého jednání.

Takhle šikanovat šéfpolicistu Lessyho. Ve sněmovně ho vyhodili za dveře
Foto: Redakce
Popisek: Černochová, Lessy - koláž
Černochová nemá Věci veřejné a jejich spřízněnce evidentně v lásce. V březnu sepsula tehdejšího ministra vnitra Radka Johna, že si na zasedání Výboru pro obranu a bezpečnost sundal sako bez dovolení.

Na jednání, na němž debatovali poslanci spolu s prvním náměstkem ministra vnitra Jaroslavem Hruškou o připravovaných radikálních reformách policie, byl původně pozván i Petr Lessy, ale několik dní předem dostal vyrozumění, že chodit nemusí.

„Už jsem si na to vyhradil čas, takže jsem tam šel, logicky jsem u toho chtěl být," uvedl pro LN Lessy.

S pětiminutovým zpožděním kvůli souběhu jednání ústavně-právního výboru se dostavila na zasedání poslankyně Marie Nedvědová (KSČM).

„Potkala jsem pana Lessyho akorát na chodbě, podával mi ruku a byl dost skleslý, až přepadlý z toho, že jej předsedkyně Černochová nevpustila do místnosti," popsala ParlamentnímListům.cz událost Nedvědová.

Související:
Z policisty hasičem přes noc? Bezmocný Bublan: Nesnesitelné dílo vlády

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Pavel Kozdera

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka koná mimo zákon. Jan Schneider přečetl celou zprávu BIS

9:51 Koudelka koná mimo zákon. Jan Schneider přečetl celou zprávu BIS

Bezpečnostní informační služba (BIS) smí konat pouze to, co jí nařizuje zákon. A vydávání veřejných …