„Kilo kapra v Praze za 590 korun! Chápete to?“ Zoufalá čtenářka nám poslala účtenku i fotku

23.12.2020 19:37

PŘÍBĚH Na ParlamentníListy.cz se ve středu večer obrátila pravidelná čtenářka, která nám popsala své středeční martyrium se sháněním kapra v Praze na Vinohradské třídě. O smích v tomto případě nešlo.

„Kilo kapra v Praze za 590 korun! Chápete to?“ Zoufalá čtenářka nám poslala účtenku i fotku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stánek s prodejem kaprů vedle aktivistů
reklama

Anketa

Která z mrtvých osobností Vám nejvíce schází?

hlasovalo: 37186 lidí
„Šla jsem z práce někdy po třetí hodině odpoledne, chtěla jsem pořídit kapra ještě začerstva, ale po pár minutách mi došlo, jak moc jsem naivní. Několik prodejců, kteří stojí každý rok na stejném místě, nemělo už vůbec nic. Jen krčili rameny, že kapři nejsou,“ uvedla.

Následoval prý zběsilý pokus sejít od nákupního centra Flora až k náměstí Jiřího z Poděbrad. Ani tam prý nebyla naše čtenářka úspěšná. „Jeden ten prodejce mě slyšel, jak jsem byla zoufalá, řekl mi, že už bohužel nemají nic, ať zkusím kamennou rybárnu. Nikdy jsem tam nebyla, ale nakonec jsem šla. Vystála jsem si frontu, dostala se na řadu, řekla si o kousek kapra, měli už jen mražené filety,“ popisuje dále.

A to nejlepší na závěr?

„Byla jsem úplně v šoku a málem jsem se rozbrečela, protože za ten kousek české ryby si řekli asi 530 korun po slevě. Pů kila měli okolo šesti set korun, to jsem snad nikdy nezažila, co je tohle za šílenou zlodějnu,“ dodala zoufale.

Za kapra nakonec zaplatila a s trpkým pocitem odešla.

Doplňme, že jako každý rok i na tyto Vánoce se vynořila myšlenka zrušit tradici v podobě prodeje živých kaprů. „Ryby potřebují vaši pomoc!“ vyzývají aktivisté z organizace Compassion in World Farming. Upozorňují, že kapři, „inteligentní a citlivá zvířata“, při procesu od výlovu k prodeji zažívají silný stres, bolest a utrpení. „Seznamte se s vánočním kaprem Karlem. Poví vám příběh svého života,“ připojují zástupci organizace na sociálních sítích důvody, proč byste měli na Štědrý den raději sáhnout po rybě z chlaďáku. O zákaz prodeje živých ryb chtějí požádat prostřednictvím petice Parlament.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Večerní jednání premiéra s hejtmany prý bylo „něco šílenýho“. Jenže ne kvůli Babišovi. Nejvíc šokovali Hřib a lidovecký Grolich. Pouze na PL

11:39 Večerní jednání premiéra s hejtmany prý bylo „něco šílenýho“. Jenže ne kvůli Babišovi. Nejvíc šokovali Hřib a lidovecký Grolich. Pouze na PL

Platí pravidlo, že z citlivých jednání informace neunikají. Tak tomu mělo být i v případě sobotní on…