„Kurňa, co si to dovolil říct?“ Řeč ve Sněmovně. Hlas venkova, co se nevysílal

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

14.11.2023 4:44 | Reportáž

Máme toho dost a jdeme k Ústavnímu soudu. Českým zemědělcům došla trpělivost s vládní politikou. „Místo diskuse před námi utíkají zadním vchodem a omezují naše soukromé vlastnictví,“ zaznělo nedávno na sněmovním semináři od drobného zemědělce Jaroslava Láda, který nevydržel a zburcoval stovky dalších podniků ke koordinované akci. „My živíme národ a oni nás chtějí zlikvidovat, došla nám trpělivost,“ padlo.

„Kurňa, co si to dovolil říct?“ Řeč ve Sněmovně. Hlas venkova, co se nevysílal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sklizené pole, ilustrační foto

Vláda pracuje na zničení českého zemědělství a venkova. Touto větou lze zjednodušeně shrnout nedávné shromáždění v Poslanecké sněmovně o aktuální situaci v českém zemědělství a potravinářství, na kterém promluvili jak představitelé státu a dotčeného resortu či politici, tak samotní zástupci zemědělců a drobných hospodářů z českých vesnic.

Pokud jde o posledně jmenované, ti v žádném případě nechválili aktuální politickou reprezentaci. Naopak. Pro mnohé může působit až překvapivě, že drobní zemědělci nemohou přijít vládě Petra Fialy na jméno, přestože se vládní kabinet od svého nástupu k moci zaklíná tím, že brání právě jejich zájmy. 

Ústřední řečí na semináři bylo vystoupení šéfa zemědělského družstva z Královéhradeckého kraje, Jaroslava Láda ze ZD Ostaš, který na parlamentní půdě na základě konkrétních příkladů z každodenní praxe přednesl totální obžalobu současné vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ustavni soud je k nicemu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠťoural , 14.11.2023 9:55:11
Byl to on v cele s Rychetskym, ktety zajistil uchopeni moci Fialovou aspen smeckou. Duchody taky zahrali do autu. Ustavni soud je politicky subjekt, ktery s ochranou ustavy nema vubec nic spolecneho. Proto zemedelci nebudou mit u neho sanci.

|  19 |  0

Další články z rubriky

Marek Vašut, Vítězslav Jandák a status umělce. Mnohé se vyjasnilo

4:39 Marek Vašut, Vítězslav Jandák a status umělce. Mnohé se vyjasnilo

Státní umělci? Prezident Petr Pavel podepsal vládní novelu zákona o podpoře kultury definující statu…