Ekonom Ševčík: U nás na škole studují synové Kalouska a Nečase...

04.09.2012 14:56

Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík v České televizi okomentoval z odborného hlediska vládní plány na zvyšování DPH. Podle něj se jedná o naprostou ekonomickou hloupost. Premiéru a ministru financí by podle něj neuškodilo, kdyby si nechali od některého studenta vysvětlit základy ekonomie.

Ekonom Ševčík: U nás na škole studují synové Kalouska a Nečase...
Foto: Ladislav Carda
Popisek: A vypita

„V současné ekonomické situaci, kdy jsme ve stagnaci, je to ekonomická hloupost a politická dětinskost,“ shrnul ekonom vládní plány na zvýšení základní i snížené DPH. Následně si rýpl do ministra financí Miroslava Kalouska a premiéra Petra Nečase, kteří jsou podle něj hlavními nositeli ekonomické nekompetentnosti. Na Národohospodářské fakultě totiž shodou okolností studují právě synové ministra Kalouska i premiéra Nečase. „Proto bych oběma pánům doporučil, aby si vzali u svých synů kondice. Ti by jim to dokázali vysvětlit během hodiny,“ myslí si děkan.

DPH roste, výběr klesá

Podle Ševčíka došlo již v minulém roce ke zvýšení DPH, a důsledkem je, že výběr daně nejenže neroste, ale dokonce klesá.

Hlavním problémem podle něj je, že lidé mají špatnou náladu a strach investovat. Raději si prý peníze pošetří „na horší časy“. „Úspory narostly na 300 miliard, z toho minimálně 200 by mělo být ve spotřebě,“ uzavřel děkan Národohospodářské fakulty své doporučení. Ale k tomu by se podle něj museli premiér i ministr financí ekonomicky dovzdělat.

Ve svém vystoupení šokoval i redaktora České televize, když vyjádřil názor, že kromě politiků by i novináři měli bojovat proti negativním sentimentům. Na překvapený dotaz ujistil, že redaktoři by skutečně měli občanům doporučovat, aby utráceli a chodili nakupovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš v knize zúčtoval s Bémem. Hřib mu nestál ani za vyslovení jména

16:56 Babiš v knize zúčtoval s Bémem. Hřib mu nestál ani za vyslovení jména

EXKLUZIVNĚ Nová kniha premiéra Andreje Babiše má název „Sdílejte, než to zakážou!“ ParlamentníListy.…