Holešovská výzva se dohodla na společném postupu se samostatnými odbory

20.03.2012 19:14

VÍME PRVNÍ V úterý večer se v době, kdy začalo ve Sněmovně hlasování o vyslovení důvěry vládě, sešli iniciátoři Holešovské výzvy s šéfem Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem. Výsledkem jednání je, že do budoucna půjdou do protivládních protestů společně.

Holešovská výzva se dohodla na společném postupu se samostatnými odbory
Foto: holesovskavyzva.zacit.cz
Popisek: Leták Holešovské výzvy
reklama

"Zvažujeme možnost velké celorepublikové akce, která pomůže spojit některé znechucené členy odborů s členy naší iniciativy. Je jasné, že pouze v případě, kdy se do protestů zapojí masy lidí, je šance uspět," řekl ParlamentnímListům.cz Vlastibor Čermák - jeden z hlavních koordinátorů Holešovské výzvy.

Jeho slova následně potvrdil i Bohumír Dufek, což je jistým překvapením. Dlouho byl totiž k iniciativě skeptický a spíše zdrženlivý. "Poté, co opustili řady této iniciativy někteří lidé, je pro mě důvěryhodnější. Vím, že když se podaří naše úsilí spojit, může to mít smysl. Hovořili jsme spolu i o případné stávce, která je naplánována - byť symbolickou cestou - na pondělí. Není to tak jednoduché, proto se spíš přikláníme k jiným formám protestů, jež můžeme podpořit a pomoci zorganizovat," uvedl šéf ASO Dufek.

V tuto chvíli jsou nejbližší happeningy naplánované na 22. března v Brně a Plzni, velký protest ve stejné formě, jako tomu bylo 15. března, je stanoven na 15. dubna. Právě v tento den by se zřejmě ASO s Holešovskou výzvou spojila. Bez zajímavosti pak není ani připomínka toho, že ČMKOS svolala demonstraci na 21. dubna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Alena Hechtová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejvyšší dluhy mají Pražané

13:08 Nejvyšší dluhy mají Pražané

Už třetí rok po sobě se snížil průměrný dluh obyvatel naší země. Zatímco v roce 2018 šlo o zhruba 28…