Legios Loco rozšiřuje závod na vagony v Nymburce

6. 4. 2018 8:12

Firma Legios Loco spouští v Nymburce novou výrobní linku na produkci výsypných a kontejnerových železničních vozů. Největší závod má společnost zatím v Lounech. Ten v Nymburce by se mu ale časem měl podle ředitele firmy Petera Vlčka vyrovnat.

Legios Loco rozšiřuje závod na vagony v Nymburce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sváření konstrukce železničního vagónu ve firmě LegiosLoco
reklama

Výrobu prvních vozů na nové lince v Nymburku společnost zahájila v dubnu. Roční produkce nově zbudované výrobní linky by měla dosáhnout čísla 450 kontejnerových vozů. Firma by kvůli nové lince mohla zaměstnat až 125 nových pracovníků.

V celkem třech výrobních halách firmy by se měly vyrábět kontejnerové a výsypné železniční vagony. Areál závodu, který původně sloužil k výrobě dieselových lokomotiv, musela společnost pro nové účely nejdřív upravit. Celková hodnota investice dosáhla částky 84 milionů korun. Investici si firma hradila částečně sama, částečně pak vypůjčenými penězi od spořitelního družstva Artesa.

Fotogalerie: - Výroba podvozků v Nymburce

Slavnostní otevření nové výrobní linky LegiosLoco ...
Továrna firmy LegiosLoco
Továrna firmy LegiosLoco
Vstupní brána do továrny firmy LegiosLoco
Jedna z rekonstruovaných hal
Sváření podvozku železničního vagónu

Legios Loco v současnosti provozuje výrobu ve trojici závodů: v Lounech, Nymburku a Horním Slavkově. Největší závod má firma v Lounech. Jak ale uvedl generální ředitel firmy Petr Vlček během představení linky, závod v Nymburce by se v budoucnu měl stát co se týče objemu výroby jeho ekvivalentem.

ŘEDITEL FIRMY LEGIOS PETR VLČEK:

Legios Loco je v současnosti třetím největším producentem železničních vagonů v Evropě. Firma roste každoročně. „Chtěli bychom růst ještě o 10 až 15 procent,“ sdělil ParlamentnímListům.cz generální ředitel firmy Petr Vlček. Největším producentem železničních vagonů v Evropě ale firma být podle Vlčka nechce. „My chceme mít vždy určitou kapacitu volnou, abychom mohli flexibilně reagovat. Dnes jsou zakázky, které jsou na stovky vozů. Ty chce každý. Ale zakázku na dvacet, třicet vozů nikdo neudělá kromě Legiosu Loco. My jsme schopni tu kapacitu na realizaci takové zakázky najít během několika měsíců,“ vysvětlil.

Od roku 2015 společnost narostla o 60 procent. Počet zaměstnanců se ale zvýšil jen o desetinu. „Využíváme jak kmenových tak agenturních zaměstnanců. Dnes je ten poměr tak, že 60 procent našich zaměstnanců pochází z agentur a zbytek jsou kmenoví zaměstnanci. Pro nás je důležité, abychom si udrželi ty kmenové zaměstnance, kteří mají ty klíčové kompetence, ty odborníky,“ upřesnil Vlček. „U svářečů a zámečníků se nám ale naprosto osvědčují například Vietnamci či zaměstnanci z Ukrajiny,“ doplnil.

Legios Loco plánuje v letošním roce na trh dodat jeden tisíc nově vyrobených vozů. K únoru 2018 firma v Česku měla 942 zaměstnanců. Společnost se rovněž kasá vysokou úrovní vlastních inovací. Do výzkumu a vývoje investuje každoročně 2 procenta z celkového ročního obratu. Na jednom z vozů experimentovala i s nanotechnologiemi ve spolupráci s vědci z Technické univerzity v Liberci.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: zad
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

19:35 Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

Že u nás „nejsou lidi“? Ale jsou, jen je zaměstnáváme v oborech, které nám nic nepřinášejí, sdělila …