Zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně, žádají lidovci. I pro lidi v insolvenci

09.01.2021 21:26

„Chceme, aby živnostníci dostali stejné peníze jako na jaře. Proto navrhujeme zvýšit kompenzační bonus," uvedli zástupci lidovecké strany na svém facebooku.

Zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně, žádají lidovci. I pro lidi v insolvenci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Marian Jurečka
reklama

Anketa

Jaký trest navrhujete pro podniky a živnostníky, kteří mají otevřeno navzdory zákazům?

hlasovalo: 14157 lidí
Vláda podle nich sice poskytla živnostníkům podporu 500 korun na den, ale oproti první vlně pandemie musí nyní živnostníci platit sociální a zdravotní pojištění. Lidovci proto navrhují zvýšit denní základ na necelých sedm set. Podle opozice by kompenzační bonus mohli čerpat i osoby v insolvenci.

„Náš návrh bude stát státní kasu 1,2 miliardy. Což je v porovnání s megalomanským návrhem na stavbu kanálu Odra-Dunaj-Labe za 15 miliard opravdu malá částka. Říkáme to stále dokola. Vláda musí určit priority. Pro nás je to jednoznačně pomoc těm, kteří to potřebují, a ne vodní dílo za desítky miliard, které navíc značně zasáhne oblast životního prostředí," zdůraznil Marian Jurečka, předseda KDU.

Nárok na kompenzační bonus náleží podle oficiálních dat resortu financí podnikatelům z řad OSVČ a společníků malých s.r.o. s převažující činností podnikání v přímo omezených oblastech ekonomiky. Tato činnost musí být v období od 1. června do 30. září 2020 převažující, tedy být dominantním zdrojem obživy.

Vedle přímo zasažených podnikatelů například z oblasti pohostinství, kultury, sportu, ubytování, maloobchodu či služeb mohou o bonus požádat i podnikatelé, kteří jsou na přímo zavřené obory významně, nejméně z 80 procent navázáni.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Večerní jednání premiéra s hejtmany prý bylo „něco šílenýho“. Jenže ne kvůli Babišovi. Nejvíc šokovali Hřib a lidovecký Grolich. Pouze na PL

11:39 Večerní jednání premiéra s hejtmany prý bylo „něco šílenýho“. Jenže ne kvůli Babišovi. Nejvíc šokovali Hřib a lidovecký Grolich. Pouze na PL

Platí pravidlo, že z citlivých jednání informace neunikají. Tak tomu mělo být i v případě sobotní on…