"Drž hubu, ty svině, do kouta lehni..." Známá advokátka dává trestní oznámení na rapera, kterého vyhodili z Českého slavíka

04.12.2013 9:18 | Zprávy

Videoklip rapera Řezníka, který rozčeřil hladinu české populární scény hlavně po vyřazení ze soutěže Mattoni Český slavík, zhlédlo více než půl milionu diváků. V mnoha vzbudil odpor, vyvolal různé názory, jiné donutil k zamyšlení, kam až sahá svoboda. A advokátka Klára Samková se rozhodla podat na rapera trestní oznámení.

"Drž hubu, ty svině, do kouta lehni..." Známá advokátka dává trestní oznámení na rapera, kterého vyhodili z Českého slavíka
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

"Rozhodla jsem se, že nejen jako právnička, ale také jako matka patnáctileté dcery vypracuji a podám trestní oznámení na takzvaného umělce, který si říká 'Řezník'. Jeho videoklip 'Ta holka v mym sklepě' je přímým návodem k páchání trestné činnosti a její schvalování. Zejména vizuální složkou tzv. 'autor' se dle mého názoru dopouští trestných činů § 364 - podněcování k trestnému činu, § 365 schvalování trestného činu a to ve vztahu k tr. činům § 352 - násilí proti skupině obyvatelstva a jednotlivci, § 353 - nebezpečné vyhrožování, § 354 - nebezpečné pronásledování, § 356 - podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod - zde vůči ženám, § 185 - znásilnění, § 186 - sexuální nátlak, § 149 - mučení a jiné nelidské a kruté zacházení a § 145 - těžké ublížení na zdraví," sdělila ParlamentnímListům.cz Samková.

Celé vyjádření Kláry Samkové pro ParlamentníListy.cz ZDE.

Podle ní je všeobecně známo, že "umělci" podobného ražení, jako je "Řezník", mají bezprostřední vliv na mládež, na její vnímání hodnot a na to, co je a co není standardem. Jednání "Řezníka" ukazuje, co on sám za standard považuje, s čím se osobně ztotožňuje, a tím vybízí i ostatní mladé lidi k akceptaci takového jednání.

"Upozorňuji, že i tak dochází čas od času k tomu, že skutečně k obdobným krutě násilným činům dojde, a to dokonce z obdobných pohnutek, jaké jsou líčeny coby 'standard' ve videoklipu. To byl také například případ brutálně zavražděné Petry Vondrákové z Jihlavy, ke které došlo v červenci 2013. Takzvané 'dílo' takzvaného 'umělce' Řezníka znevažuje tragédii Petry a podobných zneužívaných dívek, znevažuje status ženy a rozpoutává nenávist mezi muži a ženami. Pakliže je poukazováno na 'svobodu slova', případně 'uměleckého vyjadřování', zastánci takovéhoto názoru se krutě mýlí, neboť svoboda slova končí tam, kde začíná svoboda a důstojnost druhého člověka. Tuto hranici Řezník ani vzdáleně nerespektuje. Doufám, že k mému trestnímu oznámení se přidají i další ženy, kterým není lhostejný osud jejich dcer, a zejména další ženské organizace," uvedla dále advokátka.

Seznamte se s dámami v Poslanecké sněmovně:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Sociální sítě

Opravdu si myslíte, že sociální sítě ubližují dětem? Proč se o nich neustále mluví jen negativně. Ano, je třeba děti hlídat a vést k tomu, jak se pohybovat na internetu, ale zamezit jim přístup k sociálním sítím nebo nějak omezovat to, aby používali internet podle mě není správná cesta. Doba je pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…