,,Soud jednal na objednávku EU." Flastr 30 tisíc. Třeba za větu: Naše schopnost vymazat muslimské země z povrchu je dobrým vyjednávacím argumentem

16.02.2021 14:44 | Zprávy

REPORTÁŽ Je budoucnost Evropy islámská? Boj s pašeráky migrantů je hloupost. Řešení migrace. To jsou titulky tří článků publicisty a asistenta poslance Jaroslava Foldyny Michala Krafta. Právě za ně byl v úterý u Okresního soudu Praha-Západ odsouzen k pokutě 30 000 korun. Prý některými v nich uváděnými větami podněcoval k nenávisti. Na jedné ze čtrnácti židlí určených v soudní síni pro veřejnost seděl i reportér ParlamentníchListů.cz.

,,Soud jednal na objednávku EU." Flastr 30 tisíc. Třeba za větu: Naše schopnost vymazat muslimské země z povrchu je dobrým vyjednávacím argumentem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Sociolog Petr Hampl a politický konzultant Michal Kraft

"Předpokládal jsem, že mé články vyvolají veřejnou diskusi, ale vyvolaly mé stíhání a soud," povzdychl si Michal Kraft. Stalo se tak při bleskovém soudním řízení u Okresního soudu Praha-Západ v pražské Karmelitské ulici. Asistent poslance Jaroslava Foldyny Kraft je totiž obviněn z podněcování k nenávisti vůči skupině osob a z omezování jejich práv a svobod. Soud ho uznal vinným a uložil mu zaplatit pokutu 30 000 korun. ParlamentníListy.cz byly jako jediné médium v zemi u toho.

Havranpírko a boxer

"Zakazuje se uskutečňování obrazového a zvukového přenosu a pořizování obrazového záznamu v průběhu soudního jednání," psalo se na cedulce u soudní síně číslo jedna. Tak to je ostatně u všech soudů. Někde pustí soudce kameramany a fotografy na začátek řízení, jinde si mohou novináři v soudní síni pouze zapisovat či kreslit do bloku. "Pořizovat fotografie je zakázáno," upozornila soudkyně Lucie Kantorová zpočátku fotoreportéra Deníku N Ludvíka Hradílka, který si v mládí zahrál ve filmu Osada Havranů mladičkého Havranpírka, nadvakrát.

Ten ještě několikrát vyfotil reportéra ParlamentníchListů.cz vcházejícího do soudní síně a s povzdechem, že ještě nezačalo jednání, odešel. Prý se však před tím nedopatřením střetl čelně právě s Kraftem. Na židle se naopak usadili sympatizanti Michala Krafta včetně rodinných příslušníků a nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Celkem čtrnáct, což byla i "koronavirová" kapacita místnosti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

20:57 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z…