Pražský soud minulý týden osvobodil bývalého premiéra Petra Nečase z údajného podplácení. Rozsudek není pravomocný, nicméně jde pro expremiéra jistě o významné vítězství. Kauza se táhne už sedm let od známé razie na Úřadu vlády.
Poněkud paradoxní je, že v den vynesení pro Nečase pozitivního rozsudku bylo oznámeno, že policisté vyšetřují tehdejšího „strůjce“ velké razie, exšéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu, kvůli údajnému vynášení informací. Toho se někdejší elitní kriminalista měl dopustit ve své knize Třicet let pod přísahou.
ParlamentníListy.cz se zeptaly českých politiků napříč politickým spektrem, jak celou akci z roku 2013, která vedla k pádu Nečasovy vlády, s odstupem hodnotit a zda by její hlavní aktéři Robert Šlachta a Ivo Ištvan měli čelit následkům.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…