ČT plýtvá! A fláká to, udeřil kontrolor. Ty hlavy, co tam mluví...

02.05.2018 12:35 | Zprávy

NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Na plýtvání prostředky, které zákonným penězovodem připlují do České televize, poukazuje dalším konkrétním příkladem člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek. Radní nechápe, proč veřejnoprávní televize stejně jako ta německá nevyšle přímo do Sýrie svého reportéra a spoléhá na nevěrohodné zdroje. ČT to korunuje tím, že si k tamní situaci zve do studia odborníky od stolu, zatímco na pozvání Terezy Spencerové, časté návštěvnice Blízkého východu, nikdy nedojde.

ČT plýtvá! A fláká to, udeřil kontrolor. Ty hlavy, co tam mluví...
Foto: Archiv TK
Popisek: Tomáš Kňourek, člen Rady Českého rozhlasu

Před několika týdny jsem v NEWSROOMU upozornil na vcelku signifikantní příklad plýtvání koncesionářskými daněmi pravidelně plynoucími do útrob „naší“ Česká televize. Kladl jsem otázku, jak je možné, že na ordinérní zpravodajskou reportáž celkem běžně jezdí třeba i sedm jejích zaměstnanců, zatímco ze soukromých televizí v průměru dvoučlenný štáb. Odpověď složitě nehledejme, zkrátka zákonný pěnězovod na placení stovek a tisíců lidí z ČéTé jen těžko vyschne, a znáte to, z cizího krev nikdy nepoteče.

No a s tímto přímo souvisí zážitek mého kamaráda, který je ze své funkce s médii v pravidelném styku. Nedávno pozval novináře na zajímavou akci a Česká televize zřejmě nechtěla nechat nic náhodě, vždyť posuďte sami. Nejprve dorazil přenosový vůz se štábem na živý vstup pro vysílání Studia 6. Pár minut po jeho odjezdu se na místě objevil další štáb s tím, že chce natočit reportáž pro Události. A aby toho nebylo málo, tak druhý den mu volá redaktorka pořadu Události v regionech, že by to všechno chtěla natočit znovu. Prostě dokonalá ukázka veřejnoprávní anarchie. Kolik takových excesů na Kavkách je? Kolik desítek milionů korun povinných plátců vyletí komínem?

Informace o Sýrii se berou od člověka, který v zemi 18 let nebyl

V poslední době jsme z úst vedení České televize trochu opatrně slyšeli, že zdroje jaksi nejsou a že by bylo dobré uvažovat o zvýšení sazby povinného výpalného alias koncesionářských poplatků. Ještě bych dokázal vystát, pokud by tyto prostředky šly především do objektivity a nestrannosti zpravodajství a publicistiky, a to formou cest zpravodajů například do rizikových oblastí současného světa.

Z mého pohledu je totiž až skandální, když „zaručené zprávy“ ze Sýrie ČéTé přebírá od „renomovaných“ informátorů jako Reuters, New York Times či CNN odkazujících na zdroje typu Bílých přileb či Syrské organizace pro lidská práva sídlící v britském Coventry, jejíž šéf v Sýrii nebyl 18 let. Takže mi vrtá hlavou, proč nepošlou do Damašku třeba pana Kubala, který to tam už zná, aby se na dění zeptal tamních obyvatel a přinesl objektivní reportáž o situaci. Vždyť Česká republika má v Damašku ambasádu, ta by mu jistě poskytla součinnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Důvěra

Myslíte, že lze věřit státu, když vidíme, jak jsou třeba politici úplatní nebo třeba se tu už měsíc řeší bitcoinová kauza? A k důvěře v soudy. Nemyslíte, že ji dost snižuje to, jak dlouho se kauzy vlečou? Třeba kauza Čapí hnízdo nebo třeba i Dozimetr. Kde je podle vás chyba? A divíte se, že pak důvě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CK Válek Reisen. Ministr zdravotnictví používá na privátní cesty diplomatický pas

14:47 CK Válek Reisen. Ministr zdravotnictví používá na privátní cesty diplomatický pas

KAUZA: Radiodiagnostik Vlastimil Válek je nejen úřadující místopředseda vlády Petra Fialy a ministr …