Dělníci bojovali proti "vyhazování policistů z oken". Chanovem prošli bez incidentů

07.04.2012 14:08 | Zprávy
autor: ahe, olb

Pravicoví extremisté prošlii sídlištěm Chanov. Přivítala je hlasitá romská hudba, která hrála ze dvou stran. Radikálové skandovali: "Cikáni do práce".

Dělníci bojovali proti "vyhazování policistů z oken". Chanovem prošli bez incidentů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Malý Rom

Extremisté z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a neonacisté z Národního odporu (NO) provokovali na sídlišti Chanov na okraji Mostu, kde žijí Romové. Svolavatelé sice očekávali 100 až 200 účastníků, jiné odhady hovořily ještě o stovce navíc.

Pochod extremistů však  podle mnohých dospěl k totálnímu debaklu. Z nádraží vyrazilo totiž směrem na sídliště pouze padesátka radikálů. Na chanovském sídlišti se shromáždilo 150 až 200 Romů. Ti uvítali extrémisty hlasitou hudbou a transparenty.

Průvod prošel Chanovem za velkého halasu. Obě skupiny na sebe pokřikovaly za doprovodu hlasité romské hudby. Radikály a Romy od sebe oddělovali nejen policisté, ale i romští pořadatelé v reflexních vestách. Účastníci pochodu došli na konec sídliště, kde přednesli tradiční projevy.

Extrémisti nejsou v Chanově poprvé

Sídliště Chanov si DSSS nevybrala poprvé. Předseda strany Tomáš Vandas tam byl loni v říjnu v rámci své kampaně před senátními volbami. V těch pak pohořel. Skončil až sedmý, předposlední, s pěti procenty hlasů. Nedávno však oznámil kandidaturu na prezidenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…