Dostat takhle přes držku, to tu nebylo. Ti fešáci byli trénovaní. Průzkumná jednotka? Expert po dopadení ,,boxerů z Holandska” o zbraních a policii

25.04.2018 6:55 | Zprávy

„Zaujala mne však informace, že všichni ti fešáci byli trénovaní. Pokud bych je bral jako průzkumnou jednotku Islámského státu, tak jsou dobře připraveni,“ komentuje napadení v Praze vojenský analytik Jaroslav Štefec a opřel se i do strážců zákona. Hodnocení policistů podle pokut jako dědictví dané z minula způsobuje problémy v policejní práci. Upozornil, že Češi musejí přijmout část zodpovědnosti za bezpečnost státu. A proč v nutných případech sám Štefec nosí zbraň? Protože policistu neunese.

Dostat takhle přes držku, to tu nebylo. Ti fešáci byli trénovaní. Průzkumná jednotka? Expert po dopadení ,,boxerů z Holandska” o zbraních a policii
Foto: Repro Youtube
Popisek: Cizinci kopou do pražského číšníka

Zajímá mne, jak se z pohledu bezpečnostního analytika díváte na útok na číšníka v centru Prahy, jehož strůjce policie zadržela na letišti. Jak hodnotíte zásah policistů?

Z pohledu bezpečnostního existuje konsekvence i v oblasti volného působení a volného šíření pohybu občanů, kteří jsou sice Holanďané, ale na první pohled nejsou Holanďané. Když to vezmu po stránce bezpečnosti, je podstatné, že byli zadrženi. Pokud jsem tomu rozuměl, útočníci zmizeli z hotelu, kde byli ubytování, protože věděli, že po nich jde policie, a snažili se odletět linkou, na niž měli koupenou letenku. Skutečnost, že se jim to nepovedlo, je spíše záležitost bdělé veřejnosti než rozpoznávacího kamerového systému na letišti, o jehož přítomnosti celkem reálně pochybuji. 

Jaký trest by byl odpovídající?

Podle mě by měli být trestáni jako každý jiný občan České republiky, protože trestný čin spáchali na území České republiky, a měli by tedy být postiženi podle zákonů České republiky, což odpovídá mezinárodním smlouvám. 

Proč pochybujete o přítomnosti rozpoznávacího kamerového systému na letišti? 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

20:57 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z…