Islamizace Francie: Tvrdá fakta a zlá realita

09.05.2018 10:44

V roce 2016 činila muslimská populace Francie přibližně 6,5 milionu, což představuje zhruba 10 procent celkové populace 66 milionů. Ačkoli francouzské právo zakazuje shromažďování oficiálních statistik o rase nebo náboženství svých občanů, tak think-tank Gatestone Institute v New Yorku s pomocí několika studií, jež se pokoušely vypočítat počet lidí ve Francii, kteří pocházejí ze zemí s muslimskou většinou, provedl odhad o tamním počtu muslimského obyvatelstva. Následně zpracoval chronologický přehled některých hlavních událostí spojených se vzestupem islámu ve Francii v roce 2016. Pro českou verzi text přeložili Helena Kolínská a Libor Popovský.

Islamizace Francie: Tvrdá fakta a zlá realita
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci tvoří fronty na autobusy

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost o tom, o čem mainstreamová média mlčí. Jeho vedoucí pracovník Soeren Kern se věnuje velice podrobně islamizaci Velké Británie, Německa i Francie. O překlad jeho textu Islamizace Francie v roce 2016 se pro českou verzi Gatestone Institute zasloužili Helena Kolínská a Libor Popovský a ParlamentníListy.cz ho v nezkrácené podobě zveřejňují. Původní článek v anglickém originále https://www.gatestoneinstitute.org/9791/france-islamization

  • Nejsem islamofob. Ženy mají právo nosit šátky, ale nerozumím, proč přijímáme toto náboženství [islám] a s ním spojené chování, které je neslučitelné se svobodami, které máme na Západě.“ - Pierre Bergé, francouzský módní mogul.

  • Francouzské úřady odmítly nabídku izraelské společnosti na koupi protiteroristického sledovacího softwaru, který by jim býval pomohl identifikovat džihádistickou buňku, která provedla útoky. „Francouzským bezpečnostním pracovníkům se software líbil, ale úředník řekl, že existuje instrukce z vyšších míst nekupovat izraelskou technologii,“ prozradil dobře informovaný izraelský analytik.

  • Kněz Jacques Hamel, kterému v kostele v Normandii podřízli dva muslimové hrdlo, daroval místním muslimům pozemek sousedící s jeho kostelem, aby si tam mohli postavit mešitu. Během Ramadánu jim umožnil využít farní sál a další zařízení.

  • Přinejmenším pět z džihádistů, kteří provedli útoky v Paříži a Bruselu, žilo ze sociálních dávek: celkem získali více než 50 000 EUR (53 000 USD).

  • Podle časopisu Le Canard Enchaîné se muslimští zaměstnanci společnosti Air France opakovaně pokusili sabotovat letadla. Představitel zpravodajské služby uvedl: „Pokud jde o společnost Air France, došlo před odlety komerčních letů k několika anomáliím.“

  • Neproběhne zde žádná integrace, dokud se nezbavíme tohoto atavistického antisemitismu, který je utajován. Alžírský sociolog Smain Laacher s velkou odvahou řekl: ‚Je to hanba zachovávat toto tabu – v arabských rodinách ve Francii i jinde každý ví, že antisemitismus se šíří s mateřským mlékem.“ Georges Bensoussan byl za to, že učinil toto prohlášení, žalován za údajnou nenávistnou řeč proti muslimům.

  • Starosta Beziers, Robert Menard, byl obviněn z podněcování k nenávisti za to, že tweetoval lítost nad tím, že je svědkem „velké náhrady“, kterou popisuje jako přečíslení bílého křesťanského francouzského obyvatelstva muslimy, kteří se narodili v cizině. „Právě jsem popsal situaci ve svém městě,“ řekl. „Není to hodnotový úsudek, je to fakt, je to to, co já tady kolem sebe vidím.“

Muslimská populace Francie činila v roce 2016 přibližně 6,5 milionu, což představuje zhruba 10 % celkové populace 66 milionů. Ve skutečnosti má Francie největší muslimskou populaci v Evropské unii, za ní těsně následuje Německo.

Ačkoli francouzské právo zakazuje shromažďování oficiálních statistik o rase nebo náboženství svých občanů, odhad Gatestone Institute o počtu muslimského obyvatelstva ve Francii je založen na několika studiích, které se pokoušely vypočítat počet lidí ve Francii, kteří pocházejí ze zemí s muslimskou většinou

Dále následuje chronologický přehled některých hlavních událostí spojených se vzestupem islámu ve Francii v roce 2016:

LEDEN 2016

1. ledna. Ministerstvo vnitra zveřejnilo nejočekávanější statistiku roku: Na silvestra bylo ve Francii zapáleno celkem 804 osobních aut a nákladních automobilů, což je pokles o 14,5 % oproti 940 vozům spáleným během silvestra roku 2015. Zapalování automobilů, což je ve Francii všední událost, se často připisuje soupeřícím muslimským gangům, které se vzájemně předhánějí v tom, kdo způsobí větší zkázu a získá více mediální pozornosti. Odhaduje se, že je takto ve Francii každoročně podpáleno přibližně 40 000 vozidel.

3. ledna. Raouf El Ayeb, 31letý francouzský občan tuniského původu, byl obviněn z pokusu o vraždu poté, co se pokusil najet autem do čtyř vojáků, kteří střežili mešitu ve městě Valence. Přestože policisté našli v Ayebově počítači „džihádistické propagandistické fotografie“, připsali útok „depresivnímu syndromu“ spíše než terorismu, protože během útoku nebylo slyšet zvolání „Alláhu Akbar“.

7. ledna. Sallah Ali, francouzský občan narozený v Maroku, zaútočil na policejní stanici v 18. pařížském obvodu, a křičel přitom „Alláhu Akbar“. Měl u sebe řeznický nůž, vlajku Islámského státu a byl opásaný něčím, co vypadalo jako výbušný pás. Policie zahájila palbu a zastřelila ho. Zjistilo se, že výbušný pás je pouhá atrapa. Vyšetřovatelé si nebyli jisti, zda byl útok terorismem nebo dílem člověka, který byl „psychicky nevyrovnaný“.

11. ledna. 16letý turecký Kurd mávající mačetou napadl židovského učitele u školy v Marseille. Pachatel řekl, že jednal „ve jménu Alláha a Islámského státu“.

12. ledna. Podle údajů Francouzského úřadu pro ochranu uprchlíků a osob bez státní příslušnosti (Office Français de Protection des Réfugiés et des Apatrides, OFPRA) požádalo v roce 2015 ve Francii o azyl přibližně 80 000 lidí, ale pouze jedna třetina žádostí byla schválena.

13. ledna. Ministr vnitra Bernard Cazeneuve zakázal tři islámské kulturní organizace, které vedly mešitu v Lagny-sur-Marne, která byla uzavřena v rámci bezpečnostního zásahu. Obvinil vůdce těchto organizací, že po dobu několika let podněcovali nenávist a vyzývali k džihádu.

15. ledna. Průzkum agentury Ifop pro deník Le Monde zjistil, že polovina (51 %) francouzských Židů má pocit, že jsou ohroženi, protože jsou Židé. 63 % Židů uvedlo, že čelili urážkám, 43 % Židů uvedlo, že byli napadeni. Přibližně 70 % Židů, kteří plánují opustit Francii, uvedlo, že byli vystaveni antisemitským činům.

27. ledna. Ministerstvo kultury přidělilo rating „18+“ (až od 18 let) dokumentárnímu pořadu „Salafisté“, který obsahuje rozhovory se severoafrickými džihádisty. Filmaři uvedli, že vláda má v úmyslu „znemožnit film“ tím, že jej zakázala vysílat ve veřejnoprávní televizi, a tím také způsobila to, že film nejsou ochotná uvádět ani kina. Filmaři François Margolin a Lemime Ould Salem trvali na tom, že film by měl být zpřístupněn co nejširšímu publiku. „To, co francouzské úřady znepokojilo, není násilí, ale samotný námět filmu,“ řekl Margolin. „Chtějí zabránit francouzským občanům, aby se dozvěděli pravdu.“

28. ledna. Rada státu (Conseil d'État), nejvyšší správní soud Francie, odmítla žádost Ligy pro lidská práva (Ligue des droits de l'Homme, LDH) o zrušení výjimečného stavu zavedeného po teroristických útocích v listopadu 2015. Soud vydal prohlášení, v kterém se praví: „Hrozící nebezpečí, které výjimečný stav ospravedlňuje, vzhledem k pokračující teroristické hrozbě a riziku útoků nezmizelo.“ LDH argumentovala, že mimořádné pravomoci poskytované bezpečnostním službám představují hrozbu pro demokracii.

ÚNOR 2016

2. února. V Lyonu bylo zatčeno šest konvertitů k islámu kvůli podezření, že se snaží získat zbraně, aby ve Francii zaútočili na swingers kluby. Po útocích údajně plánovali odcestovat do Sýrie a měli již zakoupené autobusové jízdenky do Turecka.

7. února. Zvýšená policejní přítomnost v severofrancouzském přístavu Calais rozšířila francouzskou migrační krizi do dalších částí země. Tábory migrantů vyrostly v okolních přístavech Dunkirk, Le Havre, Dieppe a belgickém Zeebrugge, protože migranti hledali nové možnosti, jak překročit Kanál do Británie.

9. února. V posledním vydání frankofonního magazínu serveru Dar al Islam označil Islámský stát francouzskou politickou stranu Národní frontu jako „primární cíl“ a za cíle rovněž označil i její přívržence. Publikace zveřejnila fotografii shromáždění Národní fronty s nadpisem, který zní: „Otázkou již není, zda bude Francie opět zasažena útoky jako v listopadu. Jedinou relevantní otázkou je, co bude příštím cílem a kdy se útok stane.“

10. února. Národní shromáždění, dolní komora parlamentu, schválilo návrh na změnu ústavy s cílem zbavit osoby odsouzené za teroristické trestné činy jejich francouzské státní příslušnosti. Aby byla opatření plně přijata, vyžadují podporu Senátu a rovněž třípětinovou většinu Kongresu, instituce vytvořené společným zasedáním obou komor parlamentu v zámku ve Versailles, ve věci hlasování o revizi ústavy.

15. února. Rada státu potvrdila právní ustanovení, která vládě umožňují zablokovat webové stránky, které jsou „apologety terorismu“. Několik sdružení v oblasti digitálních práv zpochybnilo legálnost dvou nařízení v zákonu z roku 2014, který se zabývá bojem proti terorismu.

29. února. Demoliční týmy začaly demontovat jižní část „Džungle“, bídného tábora migrantů v severofrancouzském přístavním městě Calais. Vláda se snažila přemístit migranty do moderního a hygienicky vyhovujícího ubytování v upravených přepravních kontejnerech v severní části tábora. Většina migrantů však nabídku odmítla, protože se obávali, že potom budou nuceni požádat o azyl ve Francii. „To, co my tady chceme, je dostat se do Británie,“ řekl afghánský migrant Hayat Sirat. „Zničení části Džungle tedy není žádným řešením.“