Už za první republiky byl četníkem a dodnes je na to hrdý. „Nikomu jsme neubližovali, ale měli jsme respekt,“ vzpomíná na polovinu třicátých let oslavenec, který sloužil v Nýrsku na Klatovsku. „Četník, to byl pojem, to bylo něco. Věděli jsme o všem, co se šustne a nazpaměť jsme museli znát desítky a desítky zákonů, abychom to rovnou sdělili zadrženému.“ Dodnes pan Matějka cituje některé zákony a jak říká, už to se zrakem a sluchem není ono. A přesto si občas vezme harmoniku a zahraje si nebo zazpívá pro pár zájemců.
„Bylo nás pár na velkou část území, takže jsme se moc nezastavili,“ vzpomíná dále. Když jej byl nedávno navštívit jeho žák – policista, “zralý“ osmdesátník, nemůže pochopit, jak to, že „uniformy“ už nemají takový respekt. „My jsme ty lidi znali jménem a oni nás. V rajonu jsme dělali léta, tak jsme znali každé údolíčko,“ vzpomíná dále.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…