Omezit volební právo! Rázný podnikatel od Jílkové buší do příživníků na státu

25.03.2013 4:33 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Úspěšný podnikatel a autor řady motivačních knih Ivo Toman nedávno vystoupil v pořadu ČT Máte slovo s Michaelou Jílkovou. Jeho slova vzbudila ostře pozitivní i negativní reakce. Teď v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz podrobněji mluví o problému nezaměstnanosti a státního dluhu.

Omezit volební právo! Rázný podnikatel od Jílkové buší do příživníků na státu
Foto: ivotoman.cz
Popisek: Podnikatel Ivo Toman

Toman v debatním pořadu mimo jiné uvedl, že sice ne všichni, ale velká část nezaměstnaných jsou pouze sociální přísavky. Zmínil, že místo, aby byli vděční za podporu z daní pracujících, jen nadávají a ve středověku by umřeli hlady.

Peníze se vezmou schopným a dají se neschopným

Podle Ivo Tomana je ale v současné době více než nezaměstnanost větším problémem zadluženost. „Díky tomu, že stát musí spoustu peněz dávat na splátky úroků, chybí peníze jinde. Dalším problémem je přerozdělování peněz z evropských dotací. Praxe je taková, že těm co umí tvořit, se peníze vezmou a předají se do fondu, z fondu se přerozdělí těm, kteří je neumí vytvořit nebo se přímo rozkradou,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz podnikatel.

Zmínil, že se obecně uvádí, že v České republice se během jednoho roku rozkrade přibližně sto miliard korun, což je údaj, který ve své knize „Nahá pravda“ publikovali ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…