Bylo to jako blesk z čistého nebe. Podle informací deníku Právo mělo minulé pondělí po poledni obdržet vedení Městského státního zastupitelství v Praze oficiální informaci, že v jeho úřadu dojde ke kontrole ze strany nadřízeného vrchního státního zastupitelství. Už za hodinu byli kontroloři na místě a požadovali celkem 34 spisů ke sporným kauzám, týkajícím se často i politiků. Mezi nimi i 16 živých případů, z nichž devět odmítla městská státní zástupkyně vydat.
John: Nikoho sám nezvu na kobereček. Shodla se nás většina
Jako nestandardní krok to označila bývalá Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. Podle ní jde o pokus o vysátí citlivých informací o aktérech kauz. Vesecká přitom není jediná, kdo se o přepadovku na MSZ v Praze zajímá. Svého práva využila i Poslanecká sněmovna. Podle informací Práva konkrétně šéf Bezpečnostního výboru sněmovny Radek John (VV). Ten to ale popírá. I kdyby chtěl nechat Mečlovi volné ruce, nemohl. Na potřebě promluvit si s šéfem pražského VSZ se totiž shodlo deset z patnácti poslanců výboru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: az