Pirátský politik jednatelem firmy na půjčování peněz, upozornily PL. Skončil. Odchází z radnice i ze strany

28.01.2021 11:58

Zastupitel na Praze 11 Milan Minařík ve čtvrtek oznámil, že vystupuje z Pirátské strany. Minařík také ve čtvrtek složil mandát zastupitele. Pražské předsednictvo došlo k závěru, že úvěry firmy, ve které je Minařík jednatelem, mohou v krajním případě klienty přivést do dluhové pasti, což je v rozporu s pirátskými principy, které Piráti dlouhodobě prosazují. Na kauzu upozornily ParlamentníListy.cz a Hnutí pro Prahu 11.

Pirátský politik jednatelem firmy na půjčování peněz, upozornily PL. Skončil. Odchází z radnice i ze strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Zachraňme internet před články 11 a 13, který pořádala Česká pirátská strana
reklama
Předsednictvo krajského sdružení Praha ocenilo gesto Milana Minaříka a konstruktivní přístup k řešení situace. Po prostudování celého případu předsednictvo došlo k závěru, že úvěry od společnosti, ve které je Milan Minařík jednatelem, mohou v krajním případě zapříčinit pád klientů do dluhové pasti. Zároveň však po dobu šetření případu předsednictvo nezískalo informace o tom, že by ze strany společnosti docházelo k obcházení zákona o spotřebitelském úvěru. Z pohledu pirátských principů ovšem není podstatné, že o takovém případu předsednictvo neví, ale především to, že dostupné informace o fungování společnosti takovou možnost nevylučují. 
 
 
Informace sdělil redakci mediální zástupce Pirátů Michal Polák. 
 
„Vzdání se mandátu zastupitele a ukončení členství v Pirátské straně bylo mé osobní rozhodnutí, ke kterému jsem došel v návaznosti na negativní mediální publicitu kolem mého zaměstnání, která z mého pohledu může poškozovat dobré jméno Pirátské strany,” řekl ke svému odchodu Milan Minařík.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury

11:10 Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury

Dosud neznámé e-maily ukazují, jaký enormní zisk dělali obchodníci s rouškami a respirátory na úkor …