Pod Koudelkou z BIS hoří bitcoiny víc, než se zdálo

10.06.2025 17:15 | Kauza
autor: Radim Panenka

Ozval se první významný hlas požadující konec Michala Koudelky v čele BIS. Poslanec a hlavně člen sněmovní komise pro kontrolu BIS Pavel Růžička to uvedl v reakci na bitcoinovou aféru. Podle politického pozorovatele Erika Besta by se příští vláda měla zabývat otázkou provedení změn v této tajné službě, aby pro příště hájila české národní zájmy.

Pod Koudelkou z BIS hoří bitcoiny víc, než se zdálo
Foto: BIS
Popisek: Michal Koudelka

Redakci serveru ParlamentníListy.cz se na základě předchozího článku o BIS („Odvolat Koudelku. Okamžitě.“ Blažkovy bitcoiny zasáhly BIS) ozvali další lidé z bezpečnostní komunity. Ukazuje se, že téma neudržitelnosti současného vedení civilní kontrarozvědky je v této době velmi živé, zvláště mezi lidmi, kteří o práci Koudelkovy tajné služby něco vědí.

Začaly se objevovat i první politické vlaštovky. Poslanec za hnutí ANO, člen výboru pro obranu, výboru pro bezpečnost a člen Stálé komise pro kontrolu BIS vystoupil na veřejnost s prohlášením, že ředitel BIS Koudelka by měl odejít.

„Je důležité říci, že čas ředitele BIS se vzhledem k bitcoinové kauze této vlády naplnil. Je další, který by měl okamžitě skončit,“ uvedl poslanec Růžička k pozici Michala Koudelky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

čuč gen Koudelka, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemtajovsky , 10.06.2025 17:30:45
Zeman dobře věděl, proč ho nechce povýšit do hodnosti generála.

|  25 |  0

Další články z rubriky

Další šmírování internetu Armádou ČR? „Práce pro novou vládu“

4:44 Další šmírování internetu Armádou ČR? „Práce pro novou vládu“

Poslanec ANO Pavel Růžička upozornil, že Armáda ČR pořídila další software pro prolamování hesel a h…