Policejní šéf odposlechů končí. Dál bude brát 90 tisíc měsíčně

05.12.2012 19:30 | Zprávy

Tomáš Almer šéfoval policejním odposlechům 20 let. Od prosince jej však nahradil jeho náměstek, který do funkce nastoupil bez výběrového řízení. Podle Víta Bárty (VV) je za tím protekce.

Policejní šéf odposlechů končí. Dál bude brát 90 tisíc měsíčně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní nášivka

K poslednímu listopadovému dni skončil ve funkci ředitele Útvaru zvláštních činností Policie ČR Tomáš Almer. Jeho útvar patří mezi nejtajnější policejní útvary vůbec a mezi jeho hlavní činnosti patří provádění odposlechů, pořizování záznamů telekomunikačního provozu, sledování osob a věcí a další specializované úkony. Některé úkony provádí ÚZČ i pro BIS.

Dopadal zločince i teroristy

Na jeho odchodu je zajímavé, že ještě v době, kdy funkci vykonával, prosadil paradoxně významnou reorganizaci útvaru, spočívající např. ve zrušení odboru hotelového sledování, který fungoval více jak 40 let. Byl také  významným partnerem pro ÚOOZ a BIS. V minulosti se tento odbor podílel na dopadení mezinárodních zločinců a teroristů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Víte, co já považuji za podstatu věci? Samotnou imunitu. Proč ji máte? Proč ji nezrušíte? Proč ze sebe děláte tou imunitou něco víc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

16:35 Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

Iniciátoři akce „drony Nemesis“ na dodávku dronů pro ukrajinskou armádu, kterou zaštítil náčelník ge…