Popelka už zase zve lidi k revoluci. Nepřítelem jsou tentokrát exekutoři

19.12.2013 10:56

První blokáda exekutorského úřadu, která se konala toto úterý v Brně, nezaznamenala takový úspěch, jaký organizátor akcí Jiří Bezděk (je autorem myšlenky na tzv. Exekuční domobranu) očekával. Nějaká pozitiva přesto vidí. Navíc mu, jak ParlamentníListy.cz zjistily, má v protestech pomáhat jedna známá tvář odporu proti systému - Slávek Popelka...

Popelka už zase zve lidi k revoluci. Nepřítelem jsou tentokrát exekutoři
Foto: hns
Popisek: Slávek Popelka
reklama

K exekutorskému úřadu v Brně dorazilo v úterý 17. prosince zhruba dvacet lidí, aby vyjádřili nesouhlas s tím, jakým způsobem jsou v Česku uskutečňovány exekuce. Účast se očekávala větší, přesto ji Jiří Bezděk nepovažuje za neúspěch. "Už jen to, že na ten den exekutoři úřad zavřeli a zůstávali schovaní uvnitř, je známkou toho, že přece jen k něčemu ta akce byla. My samozřejmě nechceme násilí ani žádné další kroky, které by zpomalily už tak chudý hospodářský chod země, ale pokud budeme vyvíjet tlak, tak snad se podaří ty exekuce v podobě, jak se u nás praktikují, zastavit," řekl ParlamentnímListům.cz Bezděk.

Jak dodal, i když se na stránkách pravdazvitezi.cz, kde se lidé setkávají a dozvídají nové informace a kroky o tom, jakým směrem protesty a odpor zacílit, objevily výzvy k tomu, aby se ti, co jsou exekutory drceni, vypravili do jejich domovů na Štědrý den, nic takového se organizovaně dít nebude. "Samozřejmě nejde hovořit za všechny, někteří zůstanou na svátky doma sami, bez prostředků a těm by neměl mít nikdo za zlé, pokud by se nakonec skutečně k domovům exekutorů vydali," dodal Bezděk.

Na scéně je opět Popelka 

Už tak trochu evergreenem se stává, že tam, kde jsou protesty, je i Slávek Popelka. A není tomu jinak ani v tomto případě.

Zatímco svoji kandidaturu do Senátu nakonec vzdal, v protestech proti exekutorům se angažovat chce, bude a plánuje opět na jaro příštího roku megaakce i ozvučená auta.

"To, že jsem nakonec kandidaturu do Senátu vzdal, bylo souběhem několika událostí. Za prvé jsem si v lese při své práci poranil koleno, takže jsem nemohl chodit, což mně zabránilo v řadě plánovaných aktivit. Za druhé jsem bohužel neměl dostatek finančních prostředků, které k podání kandidatury byly nutné. Čekal jsem, zda mi bude přiznán Ministerstvem obrany status bojovníka proti komunismu, což je s určitým finančním obnosem spojeno, ale i když se tak nakonec stalo, bylo to až v termínu, kdy už nebylo možné kandidaturu uskutečnit. Vzhledem k tomu, že si však vážím Tomia Okamury a pokládám ho do jisté míry i za našeho spojence, věřím, že i jeho kandidát má šanci nějaké změny prosadit," sdělil ParlamentnímListům.cz Popelka.

Už nikoli sametové "vymítání" ?

A přidává silná slova, která již namířila do řady emailových schránek: "Revoluce začíná. Tentokrát už ne tak sametová."

A proč hovoří o revoluci? "Exekutoři a jejich pomahači zničili desetitisíce lidských životů a okradli statisíce lidí. Třináct let porušují Ústavu a neoprávněně používají státní znak. Je čas s nimi a s těmi, kteří jejich řádění umožnili a kryjí je, zúčtovat. Na první jarní den, 21. března 2014 v 15.00 se proto na náměstích velkých a krajských měst sejdou lidé, kteří si přejí, aby byl zabaven majetek exekutorů a aby byly odškodněny jejich oběti. Dále je nutno pohnat k zodpovědnosti ty, kteří jejich nemorální, protiústavní činnost umožnili a kryli a kteří z ní měli zisk. Tyto lidi je nutno odvolat ze všech veřejných funkcí a pro výstrahu potrestat - minimálně zabavením celého majetku," vysvětluje Popelka. Akci nazval Vymítání exekutorů.Menší "vadou na kráse" snad může být jen fakt, že původní organizátor Exekuční domobrany se o záměrech Popelky dozvěděl až od ParlamentníchListů.cz. "Zapojit se k nám může samozřejmě každý, nikomu nechceme bránit, jde o dobrovolné rozhodnutí. Čím nás bude více, tím lépe. Že by se však plánovala nějaká velká akce panem Popelkou, se kterým jsem se setkal nyní v Brně při té první blokádě exekutorských úřadů, ale opravdu zatím nic nevím," reagoval Bezděk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Alena Hechtová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„H*vno! Nechcípnu.“ Bez roušek?! Žene policii poslanec, co přežil covid. Csáková? Tu zná a vzkazuje

10:24 „H*vno! Nechcípnu.“ Bez roušek?! Žene policii poslanec, co přežil covid. Csáková? Tu zná a vzkazuje

PŘÍBĚH „Prožil jsem peklo! Strašně jsem se bál. Lezl jsem po čtyřech a kašlal krev.“ Tak popisuje sv…