Recept z kraje Ratha: Ti, co berou úplatky, vyženeme. Co ale s těmi, co je nabízí?

20.07.2012 11:18

Co nám média ukázala a skryla v Rathově kauze? Ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starostka Kopidlna a sociální demokratka Hana Masáková. Kromě zkorumpovaných lidí je podle ní důležité zaměřit se i na ty, jež úplatky nabízejí.

Recept z kraje Ratha: Ti, co berou úplatky, vyženeme. Co ale s těmi, co je nabízí?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

 


Nejdříve něco aktuálního. Jak vnímáte současný problematický systém ministerstva dopravy na registr vozidel? Měli by s ním skončit a vrátit se ke starému?


Vnímám, že se zaváděním čehokoliv nového mohou nastat problémy. Nejsem zastánce řešení problému s novým systémem návratem ke starému. Na ministerstvu dopravy by si měli přiznat, že problém zde je a měli by jej obratem řešit, ale řešit tak , aby uspokojili nejen média , ale i úředníky, kteří se systémem pracují. Z této situace musí vyplynout opatření, které řekne, kde se skrývala chyba a jak předcházet takovýmto problémům.


Co říkáte odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a věříte spekulacím o skrytých důvodech k jeho odvolání?


Pokud k odvolání byly pádné důvody je potom tento krok v pořádku. Pokud se hovoří o spekulacích o skrytých důvodech k odvolání, může to být mediální tah.


Je jeho Pavel Blažek podle vás dobrým nástupcem?


Neměla jsem možnost seznámit se s odvedenou prací pana Blažka, tedy nemohu hodnotit zda je dobrým nástupcem.


Jste členkou ČSSD, co říkáte kauze kolem Davida Ratha?


Kauza kolem Davida Ratha je velice složitá, spekulací okolo celé kauzy je spousta a osoba sledující celou situaci neví jaký závěr k celé věci zaujmout.

Nejedná se o politický tah? Zakládá se celá kauza na pravdě? Co nám média odkryla a co skryla?
Vidíte v jeho zatčení se sedmi miliony korun nevýhodu pro ČSSD v podzimních volbách?


Domnívám se , že v podzimních volbách pocítí ČSSD mírný propad.


Souhlasíte se současnými úspornými kroky nynější vlády?


Nesouhlasím. Vláda by měla nakládat s finančními prostředky lépe, nevyhazovat milióny tam , kde lze ušetřit a nepřijímat úsporné kroky  proto, aby se zlepšila situace státního rozpočtu. 


Jaký je Váš názor na činnost ODS a premiéra Petra Nečase? ČSSD ho dlouhodobě kritizuje pro asociální a nefunkční reformy, souhlasíte s tím?


Každý vidí na odvedené práci toho druhého chyby a může říct co by udělal lépe. Souhlasím , že se tyto názory  říkají nahlas.


Jak na korupci a podplácení v České politice a veřejných zakázkách?


Každý v politice by se měl zamyslet nad tím , jestli korupce a podplácení je to, co k politické práci patří.  Jak korupci odbourat – vyměnit ty, co po úplatku sáhnou, ale co provedeme s těmi, kteří úplatky nabízejí.


Souhlasíte se zavedením školného na vysoké školy?


Nesouhlasím.


Kdo je Váš kandidát na prezidenta číslo 1 a proč?


Jiří Dienstbier mladší.

 

Jaké investice či akce čekají Kopidlno v druhé polovině roku?


V druhé polovině roku v Kopidlně bude pokračovat výstavba Kanalizace a ČOV, zahájíme výstavbu infrastruktury pro parcely k výstavbě rodinných domů, které již nyní nabízíme k prodeji. Z dalších investičních akcí  finišujeme ve výstavbě Kulturního a vzdělávacího centra a čeká nás mnoho menších investic, například  demolice domu, oprava hřbitovní zdi, oprava střechy základní školy a tak podobně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Zuzana Koulová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivý příběh z Valdic: Čtyřicet chlapů tam židlemi umlátilo vězně, který je znásilňoval a brutálně týral. Dávno zapomenutá hrůza ožila

4:40 Děsivý příběh z Valdic: Čtyřicet chlapů tam židlemi umlátilo vězně, který je znásilňoval a brutálně týral. Dávno zapomenutá hrůza ožila

Jestli nějaký z autentických příběhů Jiřího Kajínka na serveru Youtube.com zaujal masu populace, bud…