Rok 2013 okem fotoobjektivu - nejdůležitější události, u kterých jsme nechyběli

29.12.2013 18:20

FOTOGALERIE Stejně jako minulé roky, tak i rok 2013 nebyl na události dotýkající se společenského a politického dění skoupý. Přinesl nám poprvé v historii souboj o post hlavy státu v přímé volbě, pochopitelně pak i nového prezidenta. Mezi tím hořely v Česku spory o správnosti rozsáhlé amnestie udělené dosluhujícím Václavem Klausem, padalo dokonce i slovo velezrada.

Rok 2013 okem fotoobjektivu - nejdůležitější události, u kterých jsme nechyběli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítězem a tedy prezidentem se stává Miloš Zeman. Na fotografii s dcerou Kateřinou
reklama

Fotogalerie: - Rok 2013 v politické kostce

Koná se první přímá volba prezidenta. Kandiduje ta...
Další z kandidátů Jan "želé" Fischer. Později zase...
Do druhého kola přímé volby postupují Miloš Zeman ...
Vítězem a tedy prezidentem se stává Miloš Zeman. N...
Miloš Zeman při inaugurační přehlídce
Při vystavení korunovačních klenotů není Miloš Zem...

Poté, co tyto ozvěny odezněly, na Hrad usedl Miloš Zeman. Záhy čekalo Česko další zemětřesení - tentokrát na Úřadu vlády a v okolí premiéra, také na dalších místech. Zatýkání a umístění do vazby řady známých osobností politické scény bylo i na naše poměry výjimečné. Skončilo totiž pádem vlády Petra Nečase, poté jmenováním vlády odborníků (pod vedením Jiřího Rusnoka). A samozřejmě pak též vyhlášením předčasných voleb.

A ty - vzhledem ke krátkému předvolebnímu času a šanci na nepříliš dlouhodobou předvolební kampaň - také přinesly překvapení. ParlamentníListy.cz byly s vámi, fotografovaly podivné i někdy vtipné bilboardy, politiky, snažící se o přízeň voličů. Objektivem fotoaparátu jsme tak zachytili exministra financí Miroslava Kalouska na kolenou, ale i v dobrém rozmaru.

Zklamání i radost - i to jsou volby a jejich výsledky

Byli jsme u toho, když po uzavření volebních místností v některých stranách zavládlo zklamání a jinde se slavilo.

Byli jsme též u toho, když u sociálních demokratů došlo k nepříjemnému rozkolu a předsedovi Bohuslavu Sobotkovi hrozila ztráta jeho postu - což část veřejnosti nedovolila. Byli jsme u toho, když nově zvolení poslanci usedli do lavic a budeme i u toho, až bude známo obsazení nové vlády.

Soudní síně - Nagyová, Rath a další

ParlamentníListy.cz byly však i u soudů, když před nimi stanula bývala šéfka kabinetu premiéra Jana Nagyová (dnes už Nečasová), když se tam objevil David Rath spolu s dalšími obviněnými.

Soumrak kmotrů nepřinesl, co se od něj očekávalo, ale byli jsme tam

Zaznamenali jsme však i protesty, které ani tento rok nechyběly. Například ten s názvem Soumrak kmotrů, od kterého byla vysoká očekávání, jež se nesplnila. V krajích jsme byli s vámi i v dobách sociálních nepokojů - ať už to bylo na severu Čech či na jihu.

Povodně i odchody známých osobností...

Rok 2013 s sebou přinesl každým dnem ale i řadu dalších událostí, na které není prostor je zmiňovat. Byl rokem, kdy opět uděřily povodně, rokem, ve kterém umíraly známé osobnosti, se kterými jste se jako čtenáři setkávali i na našich stránkách - nejde v tomto ohledu nezmínit například Valtra Komárka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Alena Hechtová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka a Pekarová měli žně na Radiožurnálu. Důkaz, nezvratná svědectví. A ještě fakta kolem jistých členů ODS. Rozhlasová rada zasedala

4:44 Jurečka a Pekarová měli žně na Radiožurnálu. Důkaz, nezvratná svědectví. A ještě fakta kolem jistých členů ODS. Rozhlasová rada zasedala

Radní Českého rozhlasu Tomáš Kňourek na posledním jednání Rady ČRo upozornil na to, že Český rozhlas…