Socani vyzývají lid, aby nás lynčoval kvůli restitucím. Zákon stejně bude, slíbil topkař

23.06.2012 8:26 | Zprávy

Představitelé vládní koalice jsou zajedno. Ať si sociální demokracie občany vyzývá ohledně zákona o církevních restitucích, k čemu chce, třeba i k lynči, jejich názory se nezmění. Například poslanec ODS Walter Bartoš je historik a prý potřebu restitucí lidem klidně znovu vysvětlí.

Socani vyzývají lid, aby nás lynčoval kvůli restitucím. Zákon stejně bude, slíbil topkař
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

Poslanci ČSSD sice vyhráli, co se týče zákona o církevních restitucích, jednu z bitev, ale v celé válce úspěšní nebudou. Tím si jsou představitelé vládní koalice zcela jistí. Jednání v Poslanecké sněmovně obstrukcemi sociální demokraté zdrželi a bylo o měsíc odloženo. Nicméně jejich výzvy k občanům, aby koaliční politiky přemlouvali ke změně názoru, prý nepadnou na úrodnou půdu.

Odpůrci zákona neznají historii

„Když za mnou někdo přijde, rád mu vysvětlím, proč budu pro církevní restituce hlasovat. A udělám mu rád odbornou hodinovou přednášku. Jako vystudovaný historik toho vím docela dost. Nepouštěl jsem se do debaty ve sněmovně, protože to byla debata na úrovni žáků páté až šesté třídy. Většina našich odpůrců nemá povědomí o české historii a zjednodušuje debatu na politické bitky,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz Walter Bartoš, jenž byl za ODS do Poslanecké sněmovny zvolen v roce 1998 a je v ní dodnes.

„Kdokoliv přijde, tak se rád ujmu úkolu ho poučit. Docela se na to těším,“ doplnil. Podle něj ČSSD zdržovací politikou nic nezíská. Poslanec Stanislav Polčák z TOP 09 zase v souvislosti s církevními restitucemi a taktikou levice nechce spekulovat. „Občané dávno vědí, že ten zákon je projednáván a jeho výhoda je zřejmá, takže není moc o čem mluvit,“ řekl s tím, že o restitucích s občany hovořil mnohokrát.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…