Šok v obchodech: Vejce zlevňují. Češi je objednávají přes internet

03.04.2012 23:32 | Zprávy

V Brně se blýská na lepší časy. Cena vajec konečně zase začala pomalu klesat. Kluci se tak možná i letos na Velikonoce dočkají výslužky. Některé supermarkety však upozorňují, že nižší cena vajec nemusí trvat déle a je možné, že před velikonocemi vajíčka opět podraží.

Šok v obchodech: Vejce zlevňují. Češi je objednávají přes internet
Foto: dogmtnfarm.com
Popisek: Vejce, kam až vyšplhá jejich cena?

Kde jsou ty časy, kdy se vejce prodávaly za 1,43 korun za kus. Od konce roku jejich cena stále roste. Největší krize hrozila právě o Velikonocích. Některým obchodním řetězcům se podařilo získat levnější zahraniční dodavatele, takže nakonec dokonce zlevňují. Snížení cen hlásí Tesco, Lidl a Ahold, provozovatel potravinového řetězce Albert. Albert od soboty již prodává vajíčka v balení deseti kusů za 29,90 korun českých. Přitom ještě nedávno balení vajec stálo v Albertu mnohem více: “Cena vajec Euroshopper velikosti M 10 ks stála ještě na konci měsíce v prodejnách Albert 49,90 Kč. Přesto, z našich dat vyplývá, že ceny vajec v Albertu patří k těm nižším,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz Judita Urbánková, tisková mluvčí supermarketů a hypermarketů Albert.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…