Spor Hradu a vdovy o vyznamenání? Trapné a ubohé, říká Klausův oblíbenec

18. 9. 2012 21:50

REVUE Vdovu po herci Radku Brzobohatém, Hanu Gregorovou, rozhořčil záměr prezidenta Václava Klause umělce vyznamenat až po smrti. Podle neformálního šéfa Věcí veřejných jde o ubohý spor. Strach z hlavy státu prý ale stále sílí.

Spor Hradu a vdovy o vyznamenání? Trapné a ubohé, říká Klausův oblíbenec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Řád zlaté lípy
reklama

Mezi Hradem a vdovou po herci Radku Brzobohatém se rozhořel spor. Haně Gregorové se nelíbí, že chtěl Václav Klaus udělit herci vyznamenání až po smrti. Prý se chtěl na jeho smrti přiživit.

Jakl: Smutek vkládá do úst, co nemá 

Hrad již v neděli však Gregorové obvinění odmítl. "Prezident do nejužšího výběru pro státní vyznamenání zařadil Radka Brzobohatého už na jaře. Rozhodně tedy neplatí, že se chce přiživit na jeho smrti, jak tvrdí vdova po panu Brzobohatém, paní Gregorová. Smutek někdy člověku vsune do úst slova, která by pak nejraději vzal zpět," uvedl pro ParlamentníListy.cz tajemník Václava Klause Ladislav Jakl. Své tvrzení pro redakci zopakoval i v úterý.

A i prezidentův tajemník Petr Hájek pro redakci uvedl, že k věci už bylo řečeno dost, a nehodlá ji dále komentovat.

Bárta: Trapné a ubohé

Ne tak poslanec Vít Bárta (VV), který je znám tím, že právě pro jeho osobu má Klaus slabost. I přesto si poslanec, co se pana prezidenta týče, nebere servítky. "Je to trapné a ubohé, ale bohužel z Václava Klause je strach stále větší," řekl ParlamentnímListům.cz někdejší šéf dopravy a neformální lídr Věcí veřejných.  

Sociální demokrat Jiří Koskuba vyjadřuje nad skonem významného herce hluboký zármutek. Hodnotit spor vdovy s Klausem si ale netroufá. "Úmrtí dalšího mého oblíbeného kvalitního herce lituji. Komentovat spor mezi Hradem a paní Gregorovou nemohu a nemíním. Je to jejich věc," řekl redakci.

Hana Gregorová byla po manželově úmrtí znechucena nejen tím, jak se zachoval nejen Klaus, ale obecně politické špičky. 

Politikům vstup zakázán

„Na páteční Radkův pohřeb ať nikdo z nich nechodí!“ varovala dokonce vdova případné zájemce z řad politiků předem. Nejostřeji se pustila ale právě do prezidenta Václava Klause, právě kvůli jeho plánu udělit Radku Brzobohatému in memoriam státní vyznamenání.

Pohřeb herce, který zemřel pouhý den před svými osmdesátými narozeninami, se uskuteční v pátek 21. září od dvanácti hodin ve strašnickém krematoriu. Vdova na něj prý zve všechny, kteří Brzobohatého obdivovali. Politici mají však pomyslně "vstup zakázán."

Radek Brzobohatý zemřel náhle minulou středu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jana Šulcová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a proč

20:33 Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a proč

Jaká je budoucnost České televize? Jasněji by mohlo být ve středu, kdy poslanci mají zvolit poslední…