„Celá kauza musí být rozhodnutím nejvyššího státního zástupce okamžitě odejmuta Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci, které není schopno postupovat objektivně. Jsem přesvědčen, že ministryně spravedlnosti musí dát okamžitě návrh na kárné řízení proti státním zástupcům panu (Ivo) Ištvanovi a panu (Rostislavu) Bajgerovi. Osobně si myslím, že jsou-li pan Ištvan a pan Bajger čestní muži, okamžitě rezignují na své funkce,“ uvedl ve svém prohlášení Petr Nečas.
Nepřijatelná ingerence exekutivní moci do moci zákonodárné
Podle Nejvyššího soudu nelze poslance, kteří mají imunitu, stíhat za politickou dohodu, a soud došel k závěru, že v posuzované věci tak došlo k nepřijatelné ingerenci exekutivní moci do moci zákonodárné.
ParlamentníListy.cz oslovily politiky, co si myslí o tomto Nečasově prohlášení. Pravicoví poslanci často říkají, že šlo o politickou kauzu a Ištvan by měl odejít, zástupci levice zase míní, že výklad Nejvyššího soudu je nesprávný a právo vykládat Ústavu má jen Ústavní soud.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Nečas , Koskuba , Rádl , Ištvan , obří protikorupční kauza , trafikantni z ODS
autor: Lukáš Petřík
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…