Troška tvrdě pranýřuje Duku: Nenažraná církev. Sežrali by i hovno pod sebou!

12.11.2013 16:16 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Režisér Zdeněk Troška je známý svým odporem k církevním restitucím. A zlobí ho, že se politické strany teď handrkují o tom, zda restituce znovu otevřou, anebo ve jménu vládní koalice na ně zapomenou. Troška jim ale připomíná, že většina lidí si restituce nepřeje. Naopak kardinálu Dukovi posílá vzkaz: slova Ježíše Krista. Asi je prý dlouho nečetl.

Troška tvrdě pranýřuje Duku: Nenažraná církev. Sežrali by i hovno pod sebou!
Foto: Produkce filmu Babovřesky
Popisek: Režisér Zdeněk Troška

ČSSD má téma církevních restitucí ve svém programu, proto chce zákon přehodnotit či změnit. Sociální demokracie by ráda kompenzace zkrátila a také prý na rok zastavila vydávání majetku. Na její stranu se začíná přiklánět zatím nerozhodnuté hnutí ANO, ale naopak lidovci jsou proti. Proto bude brzy zajímavé sledovat, zda kvůli budoucí koalici socialisté ze svého plánu necouvnou.

Jediná KSČM zatím rozhodně říká, že bude v Poslanecké sněmovně prosazovat referendum k církevním restitucím. Předlohu k tomu chce KSČM podat hned na začátku ustavující schůze, která začne přespříští týden. Podporu pro normu bude hledat podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa u ČSSD, u hnutí ANO a u hnutí Úsvit přímé demokracie. Filip to dnes řekl na brífinku po jednání komunistického poslaneckého klubu.

„To je dobře,“ kvitoval krátce poté záměry komunistů pro ParlamentníListy.cz režisér Zdeněk Troška. „Je jedno, kdo to zarazí ve sněmovně. Ať to udělá Petr nebo Pavel, komunisti nebo Okamura, Babiš či ČSSD, to je jedno, Ale ať to referendum udělají a zjistí, co si o těchto restitucích lidi myslí. Pokud vím, tak už přes sedmdesát procent obyvatel této země řeklo, co si o tomto vracení majetku církvím myslí...,“ poznamenal k tomu Troška.

„Pochopitelně, že KDU-ČSL bude proti tomu, neboť tam jsou jejich zaprodanci. Ale že by z plánů couvla právě ČSSD, to už by bolelo. Ale uvidíme, jestli jsou předvolební sliby jedna věc a situace tři týdny po volbách věc druhá. Může to být oproti slibům všechno jinak, což se často u politiků stává. Pokud se ale otázka restitucí neotevře, pak komu z nich tady bude záhodno věřit? Už nikomu!“ sdělil Troška nazlobeně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To není chyba. To je záměr.“ Šotek v korespondenční volbě

8:54 „To není chyba. To je záměr.“ Šotek v korespondenční volbě

Senátoři budou brzo rozhodovat o návrhu zákona o korespondenční volbě, který v květnu odsouhlasila S…