Tragické události v Paříži kromě diskuzí o svobodě slova přidaly také na intenzitě sporů o soužití jednotlivců i skupin s různou kulturou v jednom demokratickém státě. Zastánci multikulturalismu jako myšlenkového a politického směru zdůrazňují prospěšnost kulturní rozmanitosti pro společnost a stát. Naopak v reakci na problémy, které soužití různých kultur v západní Evropě přináší, byl vznik různých hnutí, jejichž cílem je zachránit ohroženou domácí kulturu před přistěhovalci. Svými oponenty však bývají označováni jako xenofobní. Platí to i pro iniciativu Islám v České republice nechceme, která v páteční podvečer přitáhla na demonstraci před Pražským hradem až tisíc lidí.
"Paradoxem je, že titíž lidé, kteří podporují tu multikulti strategii, když to takhle zjednoduším, o tom nechtějí vůbec debatovat, považují to za nějakou danost nebo povinnost, důsledkem čehož je právě nespokojenost lidí v Evropě. Stejní lidé jsou ale zároveň ti, kteří podporují tu agresivní politiku, jež se děje ve světě ve vztahu k různým zemím, kupříkladu k Sýrii, k zemím Blízkého východu, kde zasahují američtí nebo jiní vojáci,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Patrik Nacher, majitel serveru bankovnipoplatky.com, jenž už dvě desetiletí působí v oblasti médií.
Paradoxně se tleská zásahu Američanů i multikulturnímu vzorci
Věnuje se ale i politice, nyní jako pražský zastupitel za hnutí ANO, v minulosti působil jako poradce místopředsedy vlády Petra Mareše a následně mediální poradce ministra obrany Karla Kühnla. "Jsou to samozřejmě spojené nádoby. V momentě, kdy Američané nebo jiné země zasáhnou v zemi, do níž chtějí implementovat svůj vzor demokracie, tak to pochopitelně lidé původně z těch zemí, kteří ale už bydlí a žijí v Evropě, jejich mladá generace, mohou nést úkorně a mohou se radikalizovat. Takže paradoxně titíž lidé, kteří oslavují, obhajují a tleskají útokům a té politice, jsou zároveň těmi, kteří bez ostychu obhajují ten multikulturní vzorec,“ poukazuje Patrik Nacher.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Halík , Putin , Ukrajina , Nacher , svoboda slova , multikulturalismus
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jiří Hroník
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…