Živoří ze dvou tisíc, všechno mu sebrali a říká: Braňte se proti státu. Vím jak

30.05.2013 8:05 | Zprávy

JINÝMA OČIMA V roce 2009 se dostal Jiří Bezděk, který do té doby většinou pracoval v rámci své kvalifikace vystudovaného absolventa průmyslové školy, do exekuce. Ta následně spustila dominový efekt dalších exekucí, takže v současné době musí přežívat s částkou jen o pár korun vyšší než dva tisíce.

Živoří ze dvou tisíc, všechno mu sebrali a říká: Braňte se proti státu. Vím jak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak soudního exekutora

Se svým nezáviděníhodným údělem se ale nechce smířit, a tak hledá řešení i prostřednictvím stránek, na kterých hovoří o tzv. Exekuční domobraně a hromadné žalobě na stát k Ústavnímu soudu. Podle právničky Kláry Slámové to je však zřejmě jen "plácnutí do vody" bez šance na exektivní výsledek.  

Exekuční domobrana neznamená obranu "se zbraní v ruce"

Víte, co je to exekuční domobrana? Pokud předpokládáte, že to znamená ochranu majetku se zbraní v ruce, jste naprosto vedle. Že jde však o obranu, napovídá název správně. Po příběhu učitelky Hany se totiž ozvali další lidé s velmi smutnými zkušenostmi se systémem vymáhání dluhů v Česku a jeden z nich přinesl i řadu konkrétních zajímavých návrhů na to, jak "molocha" porazit. ParlamentníListy.cz ho proto vyzpovídaly.

S příběhem paní Hany, který v sobě však obsahuje nejen problém exekucí, ale i problém s okolnostmi a posuzováním podmínek přiznání finanční podpory od státu, ParlamentníListy.cz seznámily čtenáře v minulém týdnu. A zveřejnily též její představu o nápravě – tu vidí tato bývalá učitelka Hana v podání hromadné žaloby lidí, kteří se ocitli v nesnázích, které ne vždy mohli ovlivnit. I když se zdá tento návrh jedním z mála možností, které by mohly vést k efektivnímu výsledku, ne každý se s ním ztotožňuje – a to i přes to, že si moc dobře uvědomuje, že je NĚCO v tomto státě nastavené poněkud chybně (a především značně rozdílně od systému vymáhání dluhů v jiných vyspělých zemích).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…