ČSSD: Odvolejte Dobeše. Školství utečou peníze z EU

27.07.2011 18:51

Ministr školství Josef Dobeš (VV) by měl být podle ČSSD okamžitě odvolán. Dosud totiž ministerstvo vyčerpalo z fondů EU 20 miliard, do roku 2013 to má být miliard 100. To se, jak tvrdí ČSSD, nemůže stihnout.

ČSSD: Odvolejte Dobeše. Školství utečou peníze z EU
reklama
Stínový ministr školství a zároveň senátor Marcel Chládek (ČSSD) dnes v tiskové zprávě žádal premiéra Petra Nečase o Dobešovo odvolání. "Ve vládě takzvané rozpočtové odpovědnosti není přece možné tolerovat někoho, kdo svými neověřenými experimenty připravil oblast školství a daňové poplatníky o desítky až stovky milionů korun a nyní reálně ohrožuje pro naši zemi další miliardy korun z fondů EU," uvedl.

Dobeš si po svém nástupu do funkce nechal zpracovat audit, který ukázal, že jeho resort patří v čerpání peněz mezi nejpomalejší. Ministr pak sice mnoho lidí vyhodil, poté ale nezůstal nikdo kdo by o dotace žádal. Za ministerstvo školství to nyní dělá soukromá firma.

Do roku 2013 může Česko získat z programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na nejrůznější výukové projekty celkem asi 45 miliard korun. Dalších 48 miliard je v programu Výzkum a vývoj pro inovace. Ty jsou určeny na vědecké projekty.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

14:22 Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

Jak se v českých školách vyučuje mediální gramotnost, bude v letošním roce prakticky hodnotit Česká …