ČSSD: Odvolejte Dobeše. Školství utečou peníze z EU

27.07.2011 18:51 | Zprávy
autor: joh

Ministr školství Josef Dobeš (VV) by měl být podle ČSSD okamžitě odvolán. Dosud totiž ministerstvo vyčerpalo z fondů EU 20 miliard, do roku 2013 to má být miliard 100. To se, jak tvrdí ČSSD, nemůže stihnout.

ČSSD: Odvolejte Dobeše. Školství utečou peníze z EU
Stínový ministr školství a zároveň senátor Marcel Chládek (ČSSD) dnes v tiskové zprávě žádal premiéra Petra Nečase o Dobešovo odvolání. "Ve vládě takzvané rozpočtové odpovědnosti není přece možné tolerovat někoho, kdo svými neověřenými experimenty připravil oblast školství a daňové poplatníky o desítky až stovky milionů korun a nyní reálně ohrožuje pro naši zemi další miliardy korun z fondů EU," uvedl.

Dobeš si po svém nástupu do funkce nechal zpracovat audit, který ukázal, že jeho resort patří v čerpání peněz mezi nejpomalejší. Ministr pak sice mnoho lidí vyhodil, poté ale nezůstal nikdo kdo by o dotace žádal. Za ministerstvo školství to nyní dělá soukromá firma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Středoškoláci na úrovni osmáků, vymyté mozky.“ Ševčík o českém školství

9:00 „Středoškoláci na úrovni osmáků, vymyté mozky.“ Ševčík o českém školství

Na pozice učitelů některé školy hledají mladé absolventy, kteří jsou ochotní si nechat „vymýt mozky,…