Školám se vyplatí instalovat kamery, píše server. Zamezují šikaně i krádežím

05.05.2013 9:57

Čtvrtina základních a středních škol v Česku již využívá kamerový systém ke sledování šaten či chodeb. Proč? Snaží se tak chránit žáky i učitele před krádežemi či šikanou. Celá věc má ale háček. Podle zákona smí škola záznam z kamer uchovávat jen dvacet čtyři hodin. Nabízí se také otázka, zda kamery na školách příliš nenarušují soukromí žáků. O zvýšení bezpečnosti na školách informovaly Hlavní zprávy TV Barrandov.

Školám se vyplatí instalovat kamery, píše server. Zamezují šikaně i krádežím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

"Do čtyřiadvaceti hodin by měl každý přijít na to, jestli mu bylo něco odcizeno či nikoliv a potom kamerový záznam samozřejmě může sloužit jako důkazní materiál pro policii. Úřad poukazuje na to, že to má být účelné, kupříkladu období přes sobotu a neděli, ale jinak by mělo stačit dvacet čtyři hodin," vysvětluje Hana Štěpánková z Úřadu na ochranu osobních údajů.                 

Příklad ze základní školy na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze ale ukazuje, že právě čtyřiadvacetihodinová lhůta může být kamenem úrazu. Na kamerový systém zde přispěli sami rodiče, ale když přece jen došlo ke krádežím, byly odhaleny příliš pozdě, škola již záznam neměla. Ředitel školy Jaroslav Šoukal sice měl podezření na některé žáky, ale chyběl důkaz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

14:22 Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

Jak se v českých školách vyučuje mediální gramotnost, bude v letošním roce prakticky hodnotit Česká …