Vysoké školy bez vědy, docentů a profesorů dostanou méně

12.07.2010 8:06 | Zprávy
autor: jas

Díky plánované reformě financování vysokých škol si ty, které se věnují vědě a mají výborné výsledky, mohou polepšit. Opačná situace nastane na těch "horších".

Vysoké školy bez vědy, docentů a profesorů dostanou méně

České vysoké školství čeká největší revoluce ve způsobu financování v historii. Univerzity totiž již nebudou dostávat peníze jen podle počtu studentů, ale při přidělování dotací se bude přihlížet i ke kvalitě zdejší výuky a dalším aspektům. Informaci přinesly pondělní Hospodářské noviny.

Novinka se příliš nedotkne velkých univerzit, dopadne však na regionální vysoké školy, které se tolik nevěnují vědě.

Ministerstvo školství přitom změny ve způsobu financování zavádí již od příštího akademického roku, tedy od letošního září.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Středoškoláci na úrovni osmáků, vymyté mozky.“ Ševčík o českém školství

9:00 „Středoškoláci na úrovni osmáků, vymyté mozky.“ Ševčík o českém školství

Na pozice učitelů některé školy hledají mladé absolventy, kteří jsou ochotní si nechat „vymýt mozky,…