Bohumínská nemocnice má nový rentgen

05.11.2015 9:54 | Zprávy

Staré rentgenovací zařízení v Bohumínské městské nemocnici nahradilo nové. Na zdejším radiodiagnostickém oddělení (RDG) už přibyla nová skiaskopickoskiagrafická sklopná stěna s digitalizací, lidově řečeno digitální rentgen.

Bohumínská nemocnice má nový rentgen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

Modernizace pracoviště si vyžádala 5,6 milionu korun. Čtyřmi miliony na ni přispěje stát, jeden milion zaplatí město a zbývající část pak nemocnice.

Moderní zařízení bude pracovat na principu tzv. nepřímé digitalizace. Snímky se pořídí na kazety se záznamovou fólií (jako na paměťovou kartu ve foťáku), které se pak pomocí digitizéru oskenují a převedou do počítače. Výsledný obraz na monitoru je nepopsatelně kvalitnější a práce s ním je praktičtější než u starých filmových rtg snímků. „V počítači si budeme moci snímky zvětšit, ztmavit či zesvětlit, přiblížit nebo z nich provádět výřezy. Navíc je budeme moci posílat elektronicky do jiných zdravotnických zařízení. Velmi nám to práci a diagnostiku usnadní,“ řekl vedoucí radiologický asistent Ivo Kott.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČPZP: S aplikací Zdraví v mobilu pojištěnci loni obešli Zemi asi 4 500 krát

12:04 ČPZP: S aplikací Zdraví v mobilu pojištěnci loni obešli Zemi asi 4 500 krát

Online proplácení příspěvků na prevenci, sjednání cestovního pojištění bez osobní návštěvy pobočky n…