ČEZ spouští další kolo kampaně zacílené na odběratele, kteří zůstávají v DPI

16.02.2022 7:33 | Tisková zpráva

V režimu dodavatele poslední instance zůstává u ČEZ Prodeji déle než čtyři měsíce po pádu Bohemia Energy a jiných dodavatelů zhruba 8 000 odběratelů. Čas na uzavření standardní smlouvy se přitom rychle krátí – ze zákona totiž mohou v DPI odběratele zůstat maximálně půl roku.

ČEZ spouští další kolo kampaně zacílené na odběratele, kteří zůstávají v DPI
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

ČEZ Prodej proto nyní prostřednictvím e-mailů a SMS zpráv tyto zákazníky vyzývá, aby svou situaci začali co nejrychleji řešit. Připraveni jsou i pracovníci v call centrech, zákaznických centrech a na pobočkách. Z DPI u ČEZ již odešlo nebo odchází na standardní smlouvu 375 000 zákazníků, tedy 98 %.

„Dobrý den, jsme Vaším dodavatelem poslední instance. Do konce tohoto režimu zbývají méně než 2 měsíce! Zajistěte si svého dodavatele energií a pokud si vyberete nás, můžete vše vyřídit na našich kontaktních místech, nejbližší je na adrese XXXX. Další najdete na www.cez.cz/kontakty. S pozdravem ČEZ Prodej, a.s.“

Společnost ČEZ Prodej tento týden zahájila další kolo soustředěné informační kampaně pro odběratele, kteří stále nepodnikli žádné kroky k opuštění režimu DPI. Těch ČEZ Prodej momentálně eviduje zhruba 8 000. Řada z nich na to má přitom už jen necelé dva měsíce, musí přitom počítat i s tím, že administrativně trvá přechod z DPI na standardní smlouvu až tři týdny. V těchto dnech proto tisíce lidí dostávají dopisy, e-maily a SMS zprávy nebo se některé z nich snaží pracovníci ČEZ zastihnout i na adrese odběrného místa, aby svou situaci začali co nejdříve řešit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Poháry, medaile i sportovní oblečení

10:29 Olomoucký kraj: Poháry, medaile i sportovní oblečení

Více než čtyři milióny korun rozdělí hejtmanství mezi hasičské spolky v Olomouckém kraji. Finanční p…