Český rozhlas pozastavuje kvůli bezpečnosti účty na TikToku

22.03.2023 17:05 | Tisková zpráva

Český rozhlas se rozhodl pozastavit využívání sociální sítě TikTok pro prezentaci svého obsahu a aktivit, aby zabránil bezpečnostní hrozbě, související s touto aplikací. Reaguje tak na nedávné varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Český rozhlas pozastavuje kvůli bezpečnosti účty na TikToku
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Český rozhlas doposud využíval na sociální síti TikTok profily Radia Wave a zpravodajského serveru iROZHLAS.cz. Po vnitřní diskusi jsme se rozhodli naše aktivity na této sociální síti pozastavit na neurčito. Český rozhlas činí toto rozhodnutí jako zodpovědná instituce. Bezpečnostní varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) bereme velmi vážně,“ uvedl generální ředitel René Zavoral.

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38058 lidí

NÚKIB mimo jiné varuje před používáním a instalací čínské aplikace TikTok na zařízeních přistupujících k významným informačním systémům, které dle jeho vyjádření představují v současnosti bezpečnostní hrozbu. Obava NÚKIB z možných kybernetických hrozeb vyplývá především z množství shromažďovaných dat o uživatelích nebo způsobu, jakým jsou data sbírána a jak je s nimi nakládáno.

Český rozhlas hodlá v nejbližší době zavést také nový interní předpis pro zaměstnance a své spolupracovníky, který se bude týkat přístupu k aplikaci TikTok a jejímu používání. Zároveň bude i nadále pozorně sledovat kybernetické hrozby v oblasti sociálních sítí a zachovávat kulturu tohoto prostředí i na dalších platformách.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj představil změny odbavovacího systému

7:44 Liberecký kraj představil změny odbavovacího systému

Pohodlný nákup jízdenek a nové možnosti odbavení. To jsou zásadní změny, které připravuje Liberecký …