Ministerstvo zdravotnictví odmítá tvrzení, že zdrželo poskytnutí dotace pro Ústav chirurgie ruky

10.01.2019 13:30

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na článek „Nemocnice, kde zachránili ruku tenistky Kvitové, se dočkala dotace. I když to Babišův ministr zdržel“ serveru Seznam zprávy ze dne 8. 1. 2019.

Ministerstvo zdravotnictví odmítá tvrzení, že zdrželo poskytnutí dotace pro Ústav chirurgie ruky
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR
reklama

Ministerstvo zdravotnictví důrazně odmítá, že by jakkoliv zdrželo poskytnutí dotace na modernizaci Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou. Nejenže na jaře minulého roku neměl Ústav připravený kompletní investiční záměr, který by splnil podmínky dotace, nebyl ani schválen dotační titul ze strany Ministerstva financí.

Vzhledem k tomu, že tehdejší pravidla pro přidělování dotací nebyly na Ministerstvu zdravotnictví dostatečně transparentní a docházelo k selektivnímu výběru příjemců, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch po svém nástupu zadal jejich nápravu. Investici pro Ústav chirurgie ruky, stejně jako další investice, bylo proto nezbytné posoudit z hlediska efektivity, což do té doby nikdo neučinil. Jedná se o veřejné prostředky daňových poplatníků, které musí být vždy vynakládány maximálně efektivně a na základě jasných pravidel.

Žádosti o dotaci bylo možné předkládat od 14. září 2018. Přesto však ministerstvo obdrželo žádost od Ústavu chirurgie ruky až na konci října, tedy měsíc a půl poté. Žádost však nebyla kompletní a žadatel musel být vyzván k doplnění. Řádné podklady k registraci akce ministerstvo obdrželo 12. prosince. Ze strany ministerstva pak byla akce ihned schválena a její finální registrace proběhla v rekordním čase, sedmý den od doručení kompletních podkladů ze strany Ústavu.

Ministerstvo zdravotnictví tak poskytlo k investiční akci rekonstrukce Ústavu chirurgie ruky maximální součinnost, po obdržení řádné žádosti došlo neprodleně k registraci dané akce a v žádném případě nijak nezdržovalo poskytnutí dotace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Doporučujeme firmám, aby si vytvořily vlastní podnikové pandemické plány

19:38 Hospodářská komora: Doporučujeme firmám, aby si vytvořily vlastní podnikové pandemické plány

Podnikatelé požadují od vlády plán, jaké kroky budou zaváděné při určitém množství denních přírůstků…