Na titul Moravskoslezská sestra 2015 aspiroval i jeden muž. Nejvyšší ocenění si nakonec odneslo pět dam

06.11.2015 13:14 | Zprávy

Pět sester ze zdravotnických zařízení v Opavě, Havířově a Krnově zvítězilo v pěti kategoriích 1. ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2015, kterou letos poprvé vyhlásil Moravskoslezský kraj.

Na titul Moravskoslezská sestra 2015 aspiroval i jeden muž. Nejvyšší ocenění si nakonec odneslo pět dam
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Certifikáty a dary převzaly vítězky včera (6. 11. 2015) na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské -Technické univerzity Ostrava z rukou Miroslava Nováka, hejtmana Moravskoslezského kraje, náměstka pro zdravotnictví Jiřího Martinka, zástupců zdravotnických zařízení a partnerů celé akce.

„Chtěl bych poblahopřát nejen všem dámám, které včera získaly nejvyšší ocenění, ale zároveň poděkovat za náročnou práci ve zdravotnictví všem nominovaným, i těm, jejichž jména se letos v anketě neobjevila. Doufám, že v příštím roce rozšíří řadu adeptů na titul Moravskoslezská sestra 2016,“ říká Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Kandidáty na titul v celkem pěti kategoriích (Ambulantní sestra, Sestra u lůžka, Sestra domácí péče, Porodní asistentka a Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči) nominovala odborná veřejnost. Do prvního ročníku se zapojilo 26 zdravotnických zařízení z Moravskoslezského kraje, nominováno bylo celkem 76 zdravotnických pracovníků. Podmínkou pro zařazení byla minimálně pětiletá praxe v oboru, v kategorii Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči pak 25 let. Do finálového večera postoupili v jednotlivých kategoriích vždy tři favorité, které vybrala odborná komise. Data kandidátů byla po celou dobu hodnocení anonymní, komise posuzovala zdravotníky pouze na základě pořadových čísel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

9:22 Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

Zeptejte se kohokoli, kdo se vyzná v českých hodinkách, na ten nejdůležitější model, který kdy v Nov…