Řídicí a koordinační výbor diskutoval aktuální stav programového období 2007–2013

08.11.2015 19:15 | Zprávy

Na zasedání Řídicího a koordinačního výboru si zástupci české odborné veřejnosti i Evropské komise vyslechli podrobné informace o tom, jak se České republice dařilo v programovém období 2007–2013. Na programu jednání byly aktuality o čerpání dotací i vyhodnocování krizových plánů.

Řídicí a koordinační výbor diskutoval aktuální stav programového období 2007–2013
Foto: mmr.cz
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj

Hlavním tématem jednání byl pokrok v čerpání prostředků, které má Česká republika k dispozici pro období 2007–2013. Ministerstvo pro místní rozvoj rovněž informovalo o aktivitách realizovaných v roce 2015 a také o evaluacích, které budou zpětně hodnotit využití prostředků v období 2007–2013. Vyhodnocení výsledků a přínosů ve vybraných aktivitách následně přinese mnohá doporučení pro nastavení kohezní politiky v České republice i po roce 2020.

„Nové programové období 2014–2020 je už v plném proudu a je nutné, abychom také řádně ukončili i to minulé období. Dnes na jednání jsme řešili aktuální otázky, které se týkaly hlavně stavu čerpání EU dotací a ukončování období 2007–2013. Ministerstvo pro místní rozvoj jakožto národní koordinátor je, a i nadále bude, oporou řídicích orgánů při efektivním dočerpání evropských prostředků,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci.

Řídicí a koordinační výbor je nejvyšším orgánem, který dohlíží na čerpání a využití prostředků z evropských fondů v České republice v programovém období 2007–2013. Výboru předsedá ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, členy jsou zástupci jednotlivých řídicích orgánů, sociální partneři, neziskové organizace, zástupci krajů a jako hosté se jednání účastní i zástupci Evropské komise.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Vzor oznámení o porušení zabezpečení údajů

7:27 ÚOOÚ: Vzor oznámení o porušení zabezpečení údajů

Během svého posledního plenárního zasedání se Evropský sbor pro ochranu osobních údajů (EDPB) setkal…