TV Nova a Nadace ADRA předaly Cenu Michala Velíška za záchranu dvou životů při autonehodě

17.12.2013 8:40 | Zprávy

V pondělí 9. prosince 2013 vyvrcholil 8. ročník Ceny Michala Velíška slavnostním vyhlášením vítěze. Předání ceny proběhlo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy na Mariánském náměstí. Cenu v podobě skleněné sošky anděla převzal Lukáš Voborník, který zastupoval i dva další zachránce Petra Uchytila a Jiřího Němce. Všichni tři cenu obdrželi za pomoc u vážné autonehody, kdy vyprostili z hořícího vozu batole a raněnou řidičku a zachránili jim tak život při nasazení těch vlastních.

TV Nova a Nadace ADRA předaly Cenu Michala Velíška za záchranu dvou životů při autonehodě
Foto: nova.cz
Popisek: Logo televize Nova

Na Cenu Michala Velíška může být nominován každý, kdo zachránil život jinému člověku, a to při ohrožení svého vlastního zdraví nebo života. Do 8. ročníku nominovala veřejnost téměř 200 příběhů. Výbor Ceny Michala Velíška vybral 3 nejsilnější z nich, které během listopadu odvysílala TV Nova. Vítěze vybrala veřejnost hlasováním na internetu.

Novinkou letošního roku je otevřená kategorie „Hrdinský čin roku“, jejíž cílem je vyzdvihnout příběhy každodenního hrdinství. Hrdinské skutky mají mnoho podob, často se odehrávají v mžiku a bez možnosti zachycení na televizní kamery. Proto vyzvala TV Nova svědky hrdinských činů, aby na ně upozornili a o nejinspirativnější z nich se pak podělila prostřednictvím obrazovek se svými diváky. Cílem projektu je upozornit a ocenit pozitivní příklady lidské odvahy a solidarity, které se tak mohou stát inspirací pro všechny a přispět k lepší náladě ve společnosti. „Mám velkou radost, jaký ohlas kampaň ´Hrdinové mezi námi´ vyvolala. Počet přihlášených příběhů byl ve srovnání s loňským rokem téměř čtyřnásobný. Do hlasování se zapojily desetitisíce lidí,” uvedl Ondřej Křivka, ředitel marketingu TV Nova, která je hrdým partnerem Ceny Michala Velíška.

Vyhlášení výsledků a předání ceny diváků TV Nova v kategorii „Hrdinský čin roku 2013“ se uskuteční ve Snídani s Novou v pátek 13. 12. 2013. Hlasování v této kategorii bylo ukončeno 3. prosince 2013.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

9:22 Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

Zeptejte se kohokoli, kdo se vyzná v českých hodinkách, na ten nejdůležitější model, který kdy v Nov…